Відбулось чергове засідання науково-технічної ради при Держводагентстві

опубліковано 20.04.2021 11:01

 
У понеділок, 19 квітня, відбулося чергове засідання науково-технічної ради при Держводагентстві у форматі відеоконференції. Провідні науковці водної галузі зібрались, щоб обговорити два ключових питання порядку денного:
 
  • продовження роботи над розробкою Водної стратегії України;  
  • розгляд пропозицій щодо підготовки загального звіту-доповіді про стан водних ресурсів.
 
У вступному слові голова НТР Валентин Шліхта звернув увагу, що однією з проблем, яка перешкоджає системному розвитку водної галузі якраз і є відсутність водної стратегії, де були б визначені конкретні цілі, показники досягнення цих цілей та цільові значення показників.
 
«Я впевнений, що якісне написання такого документа можливе виключно із залученням широкого кола фахівців, тому що водна стратегія має кроссекторальний характер і потребує комплексного зведення усіх наявних знань з різних сфер», — підкреслив Валентин Шліхта.
 
Голова науково-технічної ради наголосив, що будь-яке рішення, яке приймається у водогосподарській галузі потребує наукового обґрунтування й аналізу можливих наслідків прийняття цього рішення, тому що водна сфера має безпосередній вплив на екологію і надзвичайно важлива для державної безпеки. Власне, тому й виникла пропозиція розробити офіційний документ, що стане «на вершині» системи управління водним господарством. 
 
У свою чергу заступник голови НТР директор Інституту водних проблем і меліорації НААН Михайло Ромащенко запропонував членам науково-технічної ради опрацювати наявні матеріали та документи, підготувати пропозиції щодо їх змістовного наповнення й винести це на колективне обговорення НТР. На його думку, ефективне управління водними ресурсами повинне базуватися на наукових розрахунках. 
 
У ході засідання учасники науково-технічної ради заслухали та обговорили пропозиції ректора Національного університету водного господарства та природокористування Віктора Мошинського та професора кафедри водної інженерії та водних технологій НУВГП Ольги Жовтоног щодо організації розробки Водної стратегії. Зокрема до обговорення активно долучились Михайло Хвесик, Святослав Балюк, Віктор Ткач, Олег Маренков, Раїса Вожегова, Людмила Грановська та інші.
 
За результатами обговорень члени науково-технічної ради вирішили внести пропозицію до Міндовкілля щодо включення до складу робочої групи з розробки Водної стратегії України додаткових експертів, підготувати свої пропозиції до проєкту стратегії, які надалі будуть узагальнені та направлені до профільного міністерства.
 
Завершальним питанням на порядку денному була доповідь Ігоря Гопчака, заступника директора департаменту-начальника відділу забезпечення водними ресурсами Держводагентства, про хід підготовки загального звіту про стан водних ресурсів. Відтак станом на 19 квітня уже створено робочу групу з підготовки документу, затверджено перший варіант структури та робочої назви звіту, створено редакційну комісію та цифрову інформаційну платформу для підтримки комунікації й обміну інформацією усіма зацікавленими сторонами тощо.
 
У підсумку члени науково-технічної ради при Держводагентстві висловили бажання долучитись до написання вказаного звіту та отримати доступ до цифрової платформи, щоби мати можливість оперативно надавати свої пропозиції та вносити корективи.
 
Довідково: 
Науково-технічна рада — це постійний консультаційно-дорадчий орган при Держводагентстві.
Новий склад НТР сформовано відповідно до наказу Держводагентства від 21.09.2020 № 855 
До нього увійшли академіки, члени кореспонденти НААН та НАН України, доктори та кандидати наук, проектанти та експерти, дотичні до водної галузі.
Це представники Інституту водних проблем і меліорації, Інституту гідробіології, Інституту зрошуваного землеробства, Національного університету водного господарства та природокористування, Українського гідрометеорологічного інституту, ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н.Соколовського», ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку» та інші.