Вперше режим роботи Дністровського водосховища та екопопуску узгоджено в онлайн-форматі

опубліковано 01.04.2020 09:45

Міжвідомча комісія стабільно узгоджувала режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ у звичному режимі. І усе б відбувалося так і надалі, якби не карантин.
Цього разу обмін пропозиціями, рекомендаціями та прогнозами щодо гідрологічної обстановки в басейні Дністра у квітні 2020 року відбувався в онлайні.
Хочемо коротко поділитися із вами даними Укргідрометцентру про водність Дністра та проінформувати про узгоджені рішення.
За інформацією Укргідрометцентру, у квітні приплив води до Дністровського водосховища очікується в межах 200-280 м3/с, або 47% від норми.
Така несприятлива гідрологічна ситуація склалася через відсутність достатнього снігонакопичення, температуру повітря вище норми та недобір опадів.
Враховуючи усі чинники, а саме гідрометеорологічну та водогосподарську обстановки у басейні Дністра, приплив до Дністровського водосховища та пропозиції учасників міжвідомчої комісії, усіх стейкхолдерів, як верхнього так і нижнього Дністра, представників Молдавської сторони, узгоджено оптимальний режим роботи Дністровського водосховища у квітні 2020 року.
Зокрема,
 для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра, здійснюватиметься рівномірний попуск у нижній б’єф, витратами не менше ніж 110-120 м3/с;
 протягом квітня здійснюватиметься поступове наповнення водосховища до позначок 119,90-120,00 м БС;
 у разі формування дощового паводка витратами 400 м3/с і більше, буде додатково розглянуто можливість здійснення еколого-репродукційного попуску.