Як узгоджувалися режими роботи дніпровських водосховищ на квітень під час карантину

опубліковано 01.04.2020 09:46

Карантин переформатував особисте та професійне життя людей в онлайн. Не стала винятком і Міжвідомча комісія по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ.
Режими роботи дніпровських водосховищ на квітень 2020 року вперше за понад 50 років узгоджували онлайн.
Держводагентством у віддаленому режимі було зібрано усі пропозиції учасників комісії та з урахуванням прогнозу водності від Укргідрометцентру узгоджено оптимальні режими роботи дніпровських водосховищ у квітні 2020 року.

За інформацією Укргідрометцентру, протягом березня на річках у басейні Дніпра відбувався повільний розвиток аномально низького водопілля.
У цілому, на території всього басейну Дніпра відмічаються вкрай несприятливі гідрометеорологічні умови для формування весняного стоку.
Поточна водність майже всіх річок і приплив води до водосховищ каскаду є дуже низькими, одними з найменших за період інструментальних спостережень.
Відповідно, очікувано, що водність Дніпра біля Києва у квітні очікується в середньому 30% від норми.
Крім того, на думку метеорологів, можна очікувати, що за відсутності опадів на багатьох річках басейну Дніпра у літній період сформується маловоддя, що вимагатиме особливо раціонального ведення режимів роботи какаду та економного водоспоживання.
Зазначимо, що у березні каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 30 березня його наповнення складає майже 93 % від проєктного.
У зв’язку із нерестовою кампанією міжвідомчою комісією доручено Держрибагентству здійснювати постійний контроль за станом риби у водосховищах Дніпровського каскаду.
У свою чергу, учасники міжвідомчої комісії, кожен за своїм напрямком проводитимуть постійний моніторинг водогосподарської ситуації у басейні Дніпра та у разі її ускладнення вноситимуть пропозиції щодо вжиття необхідних заходів.
 
Детальніше із режимами роботи водосховищ Дніпровського каскаду на квітень 2020 року за посиланням: https://bitly.su/Rxdg