Відбулося засіданні міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

опубліковано 18.07.2016 10:06

15 липня 2016 року виконувач обов’язків Голови Держводагентства Ірина Овчаренко взяла участь у засіданні міжвідомчого оперативного штабу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка.
На засіданні розглядалися питання щодо прогнозу розвитку гідрометеорологічної ситуації у літній період 2016 року; щодо аналізу ситуації щодо протидії пожежам на торфовищах у 2015 році і заходи щодо їх попередження та ліквідації у 2016 році.
Під час засідання Ірина Овчаренко зазначила, що враховуючи ситуацію щодо виникнення пожеж на торф’яниках у маловодному 2015 році, Держводагентством вжиті попереджувальні заходи на осушувальних системах, де має місце висока ймовірність загоряння. Зокрема, водогосподарськими організаціями:
створені 292 аварійні бригади оперативного реагування із загальною кількістю 1970 осіб;
у межах бюджетного фінансування створено аварійний запас будівельних та пально-мастильних матеріалів, а саме: камінь – 525 куб. м; щебінь – 616 куб. м; пісок – 2395 куб. м; пально-мастильні матеріали – 27,8 т;
забезпечено доступ до водних об’єктів у разі виникнення надзвичайних ситуацій;
створено запас води на водних об’єктах в об’ємі 240 млн. куб. м. Ці заходи на сьогодні дають позитивний результат, оскільки пожежі в зоні дії осушувальних систем не спостерігаються.
У рамках порядку взаємодії між Мінприроди та МВС вжито заходи щодо співпраці водогосподарських організацій та ДСНС. Розроблені і погоджені в райдержадміністраціях комплексні плани дій протипожежного захисту пожежонебезпечних ділянок на осушених торф’яних землях. У випадку надзвичайних ситуацій залучається техніка, люди, здійснюється оперативний обмін інформацією щодо виявлення та локалізації пожеж.