Держводагентством узгоджено режими роботи дніпровських водосховищ на другу половину липня 2016 року

опубліковано 15.07.2016 10:03

15 липня 2016 року у Держводагентстві відбулося засідання робочої групи Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських водосховищ на другу половину липня 2016 року, у якому взяли участь представники Держводагентства, ДСНС, Держрибагентства, Укргідрометцентру, ПАТ «Укргідроенерго», ДП НЕК «Укренерго» та Дніпровського БУВР.
Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейні Дніпра у другій половині липня 2016 року, а також пропозиції учасників комісії щодо режиму роботи дніпровських водосховищ у другій половині липня 2016 року.
За уточненим прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у другій половині липня 2016 року очікується в середньому 500 м3/с, або 50% від норми.
Каскад дніпровських водосховищ працював у режимі, встановленому Міжвідомчою комісією, і станом на 14 липня його вільний об’єм складає 907,9 млн. куб. м, що не суперечить Правилам експлуатації.
Враховуючи прогноз Укргідрометцентру, гідрометеорологічну і водогосподарську обстановку на Дніпрі, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, раціонального використання гідроенергетичного потенціалу каскаду, комісією встановлено оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у другій половині липня 2016 року.
Зокрема, по Київському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням середньодобових скидних витрат в межах 300-350 м3/с. Станом на 1 серпня рівень води у водосховищі має бути в межах 102,90-102,80 м БС. Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва не більше ніж 0,8 метра.
По Кременчуцькому водосховищу ГЕС працює на притокових витратах та за рахунок економного спрацювання. Станом на 1 серпня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,80-80,70 м БС.
По Каховському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах та за рахунок поступового спрацювання із забезпеченням скидних витрат в обсягах 500-550 м3/с. Станом на 1 серпня рівень води у водосховищі має бути в межах 15,70-15,60 м БС.
У разі зміни об’ємів стоку Дніпра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води на каскаді водосховищ оперативній робочій групі рекомендовано розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії.
Рекомендувати закладам Державної санепідслужби забезпечити контроль за якістю води та санітарним станом зон питних водозаборів згідно з режимом спостережень. Про зміни якісного стану води постійно інформувати Держводагентство, Мінприроди, Мінрегіон, Держсанепідслужбу та інших заінтересованих учасників водогосподарського комплексу басейну Дніпра.