05.09.2019 08:33
 Версія для друку

Вектор змін - енергомодернізована інфраструктура водного сектору

news-image

За інформацією Держенергоефективності, першим серед органів влади по залученню ЕСКО-інвестицій є Держводагентство. І станом на сьогодні Держводагентством реалізується вже 6 енергосервісних договорів.

Шостий контракт із інвестором через систему «ProZorro» укладено Міжрегіональним офісом захисних масивів дніпровських водосховищ, завдяки чому планується модернізувати насосне обладнання на Комплексі споруд Трубізької насосної станції у м. Переяслав-Хмельницькому, що на Київщині.

Вартість енергосервісного договору – 41 млн. гривень.

Очікувана річна економія електроенергії – до 30%.

Строк дії енергосервісного договору – 14 років.

 

Нещодавно Кременчуцьке міжрайонне управління водного господарства у системі «ProZorro» уклало ЕСКО-договір із інвестором щодо модернізації насосного обладнання на Градизькій зрошувальній системі.

Вартість енергосервісного договору – понад 11 млн. гривень.

Очікувана річна економія електроенергії – до 30%.

Строк дії енергосервісного договору – понад 13 років.

 

Як раніше повідомлялося, на насосних станціях Херсонщини вже другий рік поспіль активно впроваджується енергосервіс, і вже є конкретні результати – завдяки роботі нового обладнання (ще частково у тестовому режимі) станом на 1 вересня вже зекономлено близько 1,1 млн. кіловат-годин електроенергії (17% від обсягу спожитої) на суму близько 2,9 млн. гривень.

Так, із анонсованих раніше на поточний рік 46 насосних станцій Держводагентства, які пропонуються ЕСКО-компаніям для інвестицій, вже дві уклали енергосервісні контракти із інвесторами через процедури закупівлі в системі ProZorro.

У цілому, при залученні усіх 46 об’єктів можливий обсяг інвестицій оцінюється у 300-350 млн. гривень.

У разі успішної реалізації цих проєктів зменшення споживання електроенергії прогнозується у обсязі 20-25 млн. кіловат-годин на рік.

Із детальним переліком та базовими рівнями споживання електричної енергії, об’єктами, що визначені для проведення закупівлі енергосервісу, можна ознайомитися на сайті Держводагентства за посиланням: https://cutt.ly/iwnEFSX

Запрошуємо інвесторів! Долучайтеся!