«В Україні складна гідрологічна ситуація, яка вимагає ухвалення не популярних рішень та особливо раціонального ведення режимів роботи водосховищ і економного водоспоживання»

опубліковано 29.04.2020 21:46

Наголосив Михайло Хорєв під час онлайн-узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на травень 2020 року.
Зокрема, за інформацією Укргідрометцентру, на території всього басейну Дніпра у квітні зберігалася дуже несприятлива гідрометеорологічна ситуація. Поточна водність річок і приплив води до водосховищ каскаду залишаються дуже низькими, одними з найменших за період інструментальних спостережень.
За прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у травні очікується в середньому 20% від норми.
Але завдяки вчасним заходам, які вживає Держводагентство спільно з ПрАТ «Укргідроенерго» та іншими членами Міжвідомчої комісії, каскад дніпровських водосховищ працює в узгодженому режимі і його наповнення складає 94%.
Важливо, що члени Міжвідомчої комісії з огляду на поточну ситуацію із дуже низькою водністю та гідрологічний прогноз на травень, відповідно до статті 45 Водного кодексу України узгодили пріоритетність використання вод для питних і побутових потреб населення та аграріїв.
Разом з тим, представники ПрАТ «Укргідроенерго» Вадим Рассовський зауважив, що режим роботи дніпровських водосховищ, узгоджений на травень поточного року, дозволить накопичувати основні водосховища дніпровського каскаду, але призведе до зменшення планового виробітку електроенергії ПрАТ «Укргідроенерго» на 25 % у травні.
Щодо Дністровського водосховища, то за інформацією Укргідрометцентру, приплив води до Дністровського водосховища у травні очікується в межах 38% від норми, 97% забезпеченості.
Тому для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра було узгоджено, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 100-110 м3/с.
За результатами онлайн-заходу Міжвідомчою комісією з метою забезпечення водою аграріїв та питного водопостачання населення,  підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських і дністровського водосховищ узгоджено оптимальні режими роботи каскаду дніпровських та дністровського водосховищ на травень 2020 року.
Детальніше: https://cutt.ly/ryfdiy5