В басейні Сіверського Дінця узгодили режими роботи водосховищ і водогосподарських систем на осінньо-зимовий період

опубліковано 30.10.2020 14:33

29 жовтня узгоджено режими роботи водосховищ комплексного призначення і водогосподарських систем у суббасейні Сіверського Дінця на осінньо-зимовий період 2020-2021 років відповідною міжвідомчою комісією у онлайн режимі.
 
За інформацією Харківського регіонального центру з гідрометеорології, протягом серпня-вересня у регіоні відмічався критичний дефіцит опадів (від 0 до 30% місячної норми). Наразі рівні води є нижчими за минулорічні та середньо багаторічні значення, на деяких гідрологічних постах фіксували найнижчі рівні за багаторічний період спостережень. Водність р.Сіверський Донець та р.Оскіл становить 45-75% у порівнянні з місячною нормою.
 
Маловоддя (витрати менше 20% місячної норми) спостерігається на р.Лопань у Харківській області (11%), р.Сухий Торець у Донецькій області (10%), р.Айдар у Луганській області (19%), на р.Берда біля с.Захарівка протягом тривалого періоду відмічається стояча вода.
 
Водності річок басейну Сіверського Дінця у листопаді-грудні формуватиметься на фоні недостатньої водності попереднього періоду. За прогнозами гідрометеорологів, середньомісячна температура повітря у листопаді спостерігатимется вищою за кліматичні норми, а кількість опадів – менше, ніж зазвичай, тож суттєвого покращення гідрологічної ситуації не передбачається.
 
Враховуючи такі несприятливі метеорологічні умови та з огляду на глибоке спрацювання водосховищ на початок осінньо-зимового періоду (наразі їх наповнення складає від 48 до 84%), додаткове передпаводкове спрацювання рівнів води у водосховищах було визнане недоцільним.
 
Режими роботи водосховищ на осінньо-зимовий період рекомендовано встановити без збільшення скидів з можливим наповненням та використанням ресурсу згідно з потребами водогосподарського комплексу.
 
Також окремо озглянули підготовку до проведення водообміну у Краснопавлівському водосховищі протягом листопада-грудня 2020 року, а також очікуваним внаслідок цього результатам – екологічному оздоровленню Краснопавлівського водосховища, зниженню жорсткості води та підвищенню водності річки Сіверський Донець.
 
Разом з тим, констатували, що враховуючи складну водогосподарську обстановку поточного року, коли забезпечувати потреби у воді населення та галузей економіки доводиться в умовах надзвичайно низької водності, майже з критеріями маловоддя - завдяки своєчасним управлінським рішенням та злагодженим діям всіх учасників водогосподарського комплексу вдавалося оптимально розподіляти місцевий стік, не застосовуючи статтю 45 Водного кодексу України про обмеження прав водокористувачів.