Кращі європейські практики в частині моніторингу масивів поверхневих вод впроваджуються в басейні Дону.

опубліковано 30.10.2020 18:17

30 жовтня відбувся онлайн семінар з експертами Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Українського гідрометцентру та фахівців водогосподарських організацій. 

Діагностичний моніторинг масивів поверхневих вод в районі басейну річки Дон запроваджено з 2019 року. Відсоток охоплення масивів діагностичним моніторингом стартував з 3 %. 

З метою збільшення відсотку охоплення оцінених масивів європейські країни використовують підходи агрегації масивів поверхневих вод.

У рамках діяльності Координатора проектів ОБСЄ в Україні експертами було опрацьовано підходи агрегації в басейні Дону.

Для групування було застосовано 4 критерії – тип визначеного масиву, оцінка ризику недосягнення доброго хімічного стану, фізико-географічна одиниця районування басейну та тип ландшафту. Всього в басейні Дону масиви агреговано у 105 груп.

В результаті відсоток оцінених масивів поверхневих вод з 3 % зростає до 39 % за результатами діагностичного моніторингу у 2019 році (за оцінкою 33 пунктів моніторингу), та до 60 % (за оцінкою 72 пунктів моніторингу у 2020 році).
 
Результати агрегації в басейні Дону вже представлено на геопорталі «Водні ресурси України» у тематичному шарі «Хімічний стан».

Застосовані підходи є корисним інструментом при формуванні програм моніторингу вод у наступному планувальному періоді.

Програми моніторингу всіх річкових басейнів* на 2021 рік будуть сформовані відповідно до кращого європейського досвіду.

* без урахування територій тимчасово непідконтрольних Україні