Про професійну дискусію Голови Держводагентства зі старшокласниками

опубліковано 30.10.2020 15:13

Голова Держводагентства Валентин Шліхта дискутував у режимі онлайн зі старшокласниками українських шкіл у рамках освітнього німецько-українського проєкту «Молодь дебатує».
                                   
Понад 100 учасників з різних куточків України долучися до дискусії. Школярі мали можливість особисто поставити прямі питання Голові Держводагентства.
 
Валентин Шліхта перед початком дискусії звернувся до молоді з двома основними посилами, а саме щодо важливості виховання з молодого віку культури дбайливого ставлення до води та виваженого вибору свого життєвого шляху, зокрема майбутньої професії.
 
Потім розповів молодим людям про те, як здійснюється сучасне управління водними ресурсами, чим воно відрізняється від минулих часів, наскільки важливо бути «професійно підкованим» для того, щоб приймати ефективні управлінські рішення.
 
«Нині ви маєте широкий доступ до інформації, що є великим плюсом для вашого саморозвитку, але разом з тим цей інформаційний простір досить засмічений, так само, як і наші річки, тому наша сьогоднішня зустріч є важливою з точки зору достовірності вашої поінформованості про водні ресурси України та управління ними.
 
Наше відверте спілкування зараз дає вам змогу почути «з перших вуст» від самих водників про сучасний водний менеджмент. І це відверте спілкування, насправді, відкриває шлях для ваших роздумів про майбутню професію і взагалі про свій життєвий вибір», - зазначив Голова Держводагентства.
 
Під час дискусії учні проявили неабияку активність і задали значну кількість питань очільнику українських водників. Зокрема, найбільше підлітки цікавилисяосновними причинами забруднення водойм, впливом гідроелектростанцій на забруднення та обміління річок, у який навчальний заклад вступити, щоб стати професійним водником, чим зумовлено «цвітіння» води у Дніпрі, які зміни необхідно внести до українського законодавства для уникнення подальшого забруднення водних ресурсів.
 
Валентин Шліхта, як фахівець високого рівня, відповівши на всі питання, закликав молодь до активної життєвої позиції та додав:
 
«Я хочу, щоб ви, - як майбутнє нашої країни, зрозуміли важливість ролі води у нашому житті, адже зараз кожен із вас знаходиться на стадії вибору майбутньої професії та життєвого шляху. Є багато популярних професій і є водна галузь, яка, на жаль, нині не користується попитом. Коли ви обираєте професію необхідно зважати на те, що необхідно суспільству, де ви знайдете себе і можливості для самореалізації. Водна галузь – та, в якій можна себе знайти, і я впевнений, що найближчим часом фахівці цієї галузі будуть затребувані і це позначиться на статусі та оплаті цієї професії. Можливо, ви приймете для себе рішення пов’язати свою долю з водними ресурсами, адже вода є і буде потрібною усім і завжди».
 
На завершення Голова Агентства додав: «Ми з радістю взяли участь у цій дискусії, бо це була можливість молоді безпосередньо почути тих, хто кожен день опікується питаннями води, адже водні ресурси - це блакитний скарб нашої країни, і ми докладаємо всіх зусиль, щоб цей скарб зберегти та передати наступним поколінням».
 
Довідково:
 
Ініціатива «Молодь дебатує» спрямована на розвиток комунікативних навичок та критичного мислення молоді через навчання не тільки грамотно відстоювати власні погляди, але й поважати позицію співрозмовника, дискутуючи на суспільно важливі теми.
 
Ініціатива спрямована на позашкільну роботу з учнями старших класів. Цей проєкт почався у партнерстві з «ЕдКемп Україна» та «Internationales Haus Sonnenberg» за фінансовою підтримкою Міністерства закордонних справ Німеччини. Уперше дебатна методика «Jugend debattiert», що останні 15 років успішно розвивається в Німеччині на загальнодержавному рівні, доступна в українських школах українською мовою: пілотний етап реалізувався в Україні вже у 2016 році та з успіхом запроваджений у 70 школах 20 областей.