У Держводагентстві обговорили проєкти розділів ПУРБ

опубліковано 07.11.2019 09:16

6 листопада у рамках засідання секцій науково-технічної ради Держводагентства було представлено результати науково-дослідної роботи Олексія Ярошевича «Створення реєстру зон (територій), які підлягають охороні, та їх картування для районів річкових басейнів Вісли, Дунаю, Приазов’я, Причорномор’я, Південного Бугу».

Нагадаємо, що відповідно до Порядку розроблення плану управління річковим басейном до зон, які підлягають охороні, належать об’єкти Смарагдової мережі, зони санітарної охорони, масиви поверхневих/підземних вод, які використовуються для рекреаційних, лікувальних, курортних та оздоровчих цілей, а також води, призначені для купання та інші.

Сьогодні Держводагентством координується робота із написання елементів планів управління річковими басейнами, які у майбутньому мають стати стратегічними документами кожного річкового басейну. Відповідно створення реєстру цих зон та їх картування є важливими елементами ПУРБ.

Олексій Ярошевич презентував результати своєї роботи на прикладі створених реєстрів зон та їх карт у районі басейну річки Південний Буг.

Підсумовуючи обговорення цієї науково-дослідної роботи, перший заступник Голови Держводагентства Михайло Хорєв висловив сподівання, що вже скоро геопортал «Водні ресурси України» поповниться новими картами та шейп-файлами, які є складовою проєктів розділів ПУРБ «Зони, які підлягають охороні, та їх картування» відповідних районів річкових басейнів.