Розроблення Плану управління річковим басейном Дону триває: спеціалісти обговорили звіт із доповнення ІІ розділу

опубліковано 11.10.2021 15:02

У рамках Меморандуму про взаєморозуміння з Державним агентством водних ресурсів України за фінансування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Український гідрометеорологічний інститут ДСНС України надає допомогу в розробленні Плану управління річковим басейном Дону в частині розділу VII «Огляд виконання програм або заходів, включаючи шляхи досягнення визначених цілей» та доповненні розділу ІІ щодо аналізу антропогенних впливів на якісний стан поверхневих вод від точкових джерел, зокрема щодо оцінки дозволів на спецводокористування підприємств.
 
8 жовтня в Сіверсько-Донецькому басейновому управлінні водних ресурсів відбулось заключне обговорення звіту «Доповнення розділу Плану управління річковим басейном Дону щодо аналізу антропогенних впливів на якісний стан поверхневих вод від точкових джерел. Оцінка дозволів на спецводокористування підприємств», який розроблено Українським гідрометеорологічним інститутом ДСНС України для Представництва Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.
 
Участь в онлайн-обговоренні узяли фахівці Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, науковці, експерти, представники Донецької обласної державної адміністрації. В ході зустрічі представники Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України Наталія Осадча та Ольга Ухань представили учасникам засідання розроблені матеріали.
 
За результатами проведеного обговорення прийнято рішення доопрацювати звіт з урахуванням зауважень та пропозицій і направити його остаточний варіант всім заінтересованим сторонам.
 
Нагадаємо, що план управління річковим басейном (скорочено ПУРБ) – це стратегічний документ для реалізації основної мети Водної Рамкової Директиви ЄС – досягнення доброго екологічного стану вод.
 
На шляху впровадження європейських стандартів з управління водними ресурсами розроблення та реалізація ПУРБ є одним із завдань, що передбачені планом заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
 
Розроблення Плану управління річковим басейном Дону здійснюється з 2018 року за фінансової та експертної підтримки в рамках проєктів Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні із залученням спеціалістів Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів.
 
*За матеріалами Сіверсько-Донецького басейнового управаління водних ресурсів