Про зміни у Водному кодексі України

опубліковано 25.09.2020 11:49

Голова Держводагентства Валентин Шліхта взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, де розглядався проєкт Закону України «Про внесення змін до Водного кодексу України щодо уточнення переліку первинних водокористувачів» (реєстр. № 3969 від 07.08.2020).
 
Керівник Держводагентства, підтримуючи в цілому зазначений проєкт Закону, акцентував увагу на необхідності врегулювання проблемних питань, викладених у законопроєкті.
 
Зокрема, для однозначного трактування терміну «первинний водокористувач», у тому числі при визначенні платників рентної плати за спеціальне використання води, та унеможливлення у подальшому ситуацій, коли водокористувачі забирають та використовують воду із водогосподарських систем з перерозподілу води у маловодні регіони без укладання відповідних договорів з балансоутримувачами цих систем, запропоновано такі зміни:
статтю 42 Водного кодексу України доповнити новими абзацами такого змісту:
«Забір води із водогосподарських систем підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, здійснюється на платній основі на договірних засадах та за наявності дозволу на спеціальне водокористування.
 
Підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, не є первинними водокористувачами при переміщенні об’ємів води системами відкритого та закритого типу під час перерозподілу (перекидання) водних ресурсів.».
 
Крім того, забір води із водогосподарських систем відкритого та закритого типу з перерозподілу водних ресурсів має здійснюватись на платній основі на договірних засадах з водогосподарськими організаціями, що належать до сфери управління Держводагентства, які є балансоутримувачами цих систем. Це дозволить останнім підтримувати в робочому стані водогосподарські системи з перерозподілу водних ресурсів у маловодні регіони та забезпечувати роботу енергоємного обладнання (оплату енергоносіїв).