Придунав'я: водосховище Катлабух – 100 днів для наповнення

опубліковано 31.03.2020 19:03

Важко словами передати емоції людей, які з радістю і нетерпінням чекають, коли їх улюблена водойма повернеться до життя!
І це не дивно, бо Катлабух є джерелом води для понад 15 тисяч місцевих жителів населених пунктів Ізмаїльського району: Стара Некрасівка, Кислиці, Багате, Утконовівка, Першотравневе, Саф'яни, Суворове.
У зв'язку з відсутністю інших джерел прісної води місцеве населення використовує воду з Катлабуха для господарсько-побутових потреб, тому поповнення водосховища є єдиною і невідкладною мірою для запобігання екологічній катастрофі та зняття соціальної напруги серед місцевого населення.
100 днів! Саме стільки буде працювати Головна насосна станція Суворівської зрошувальної системи Ізмаїльського управління водного господарства, яка почала свою роботу 24 березня 2020 року.
Саме 100 днів необхідно, щоб рівень, майже пересохлого водосховища Катлабух, піднявся до відмітки нормального підпірного рівня - до 1,7 м БС. Щодоби закачується 600 тис.куб.м води.
У цілому, у водосховище закачається 68.5 млн.куб.м води.
Нагадаємо, що вперше за останні 20 років розпочато примусове поповнення водосховища Катлабух водою з р. Дунай для запобігання екологічної та соціальної катастрофи в Ізмаїльському районі, що на Одещині.