Підсумки в цифрах Міжнародного дня чистих берегів – 2020

опубліковано 24.09.2020 08:15

За декілька днів прибирання берегів водойм було охоплено близько 200 локацій. Прибирали захаращені території, як у центральних, так і у найвіддаленіших куточках нашої держави, спонукаючи українців підвищувати рівень власної культури та екологічної свідомості.
 
До заходів долучилися понад 5 000 учасників. Це керівництво та представники Міндовкілля, керівники центральних органів виконавчої влади, що належать до сфери управління Міндовкілля, представники місцевих органів влади, іноземні дипломати, активна громадськість. Найбільша кількість учасників прибирання була у басейні Тиси (майже 500 осіб), які назбирали понад 11 тонн сміття.
 
Враховуючи карантинні вимоги, студентську та учнівську молодь цьогоріч до екотолок долучили у цифровому форматі через відеоролик «Я Прибрав – Твоя Черга 2020», який було створено Регіональним проєктом ЄС «Водна ініціатива плюс» (EUWI+) спільно з Міндовкілля, МОН та Держводагентством.
 
Під час прибирання було зібрано понад 10000 мішків сміття. Цифра просто вражаюча!
 
Орієнтовна вага зібраного непотрібу складає понад 90 тонн! Для порівняння у 2018 році вага зібраного сміття складала майже 32 тонни, у 2019 році – понад 35 тонн і, відповідно, у 2020 році – понад 90 тонн.
 
Основне сміття, що було на берегах водойм: одноразовий посуд та склотара з під алкоголю, поліетиленові пакети, вживаний одяг, автомобільні шини, величезна кількість недопалків та інше.
 
Відмінністю цьогорічного сміття є наявність так званих ковідних відходів, а саме: захисні маски, гумові рукавички, одноразові паперові хустинки, пляшечки від антисептиків.
 
Однак географія його розповсюдження не скрізь однакова. Відповідно його було виявлено саме на тих берегах водойм, що знаходяться в межах населених пунктів. Тоді як водні плеса поза межами міст, містечок чи сіл практично позбавлені таких неприємних «сюрпризів».
 
Резюмуючи, можна зробити висновок, що наразі рівень культури та екологічної свідомості українців потребує підвищення. Посилення ролі екологічних знань має вже сьогодні стати невід’ємною складовою життя підростаючого покоління, адже в їхніх руках майбутнє нашої країни.
 
Нагадуємо, що Міжнародний день чистих берегів – 2020 цьогоріч відбувався під егідою Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського і набрав вражаючих обертів у всіх куточках нашої країни від Тиси до Сіверського Дінця.
 
Щиро дякуємо всім, хто долучився, і пам’ятаймо: майбутнє водойм - у наших руках!
 
#Я Прибрав – Твоя Черга 2020