Міжвідомча комісія узгодила режими роботи дніпровських та Дністровського водосховищ на квітень 2021 року

опубліковано 02.04.2021 15:11

Директор Департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Ігор Ковальов провів засідання Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та Дністровського водосховищ у режимі відеоконференції.
 
Учасники засідання традиційно заслухали доповідь представника Укргідрометцентру, згідно з якою водність Дніпра біля Києва у квітні очікується в середньому 2480 м3/с, або 63,3% від норми (норма квітня – 3920 м3/с).
 
Враховуючи гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку у басейні Дніпра, гідрологічний прогноз на квітень, з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомча комісія узгодила режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у квітні 2021 року.
 
Наступним питанням на порядку денному було обговорення гідрологічної ситуації у басейні Дністра. За інформацією Укргідрометцентру, приплив води до Дністровського водосховища у квітні очікується в межах 280-350 м3/с, або 62% від норми, 71% забезпеченості.
 
З урахуванням гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки в басейні Дністра, комісія запропонувала для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф Нижньодністровської ГЕС витратами не менше ніж 110-120 м3/с.
 
За результатами засідання Міжвідомча комісія, враховуючи гідрологічну обстановку в басейнах Дніпра та Дністра, узгодила оптимальні режими роботи каскаду дніпровських та Дністровського водосховищ на квітень 2021 року.