Держводагентство: про готовність водогосподарських організацій до протидії пожежам на торф’яниках, що знаходяться в межах дії міжгосподарських осушувальних систем

опубліковано 05.04.2021 12:11

2 квітня під головуванням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Р.Абрамовського відбулась селекторна нарада з питань підготовки до пожежонебезпечного періоду 2021 року за участю представників центральних органів виконавчої влади, обласних, Київської міської державних адміністрацій, обласних управлінь лісового та мисливського господарства. 
 
У нараді взяв участь заступник директора департаменту – начальник відділу взаємодії з водогосподарськими організаціями департаменту управління водними ресурсами Державного агентства водних ресурсів України Вячеслав Розгон.
 
У зоні дії державних осушувальних систем налічується 473 тис. гектарів торф’яних масивів, що входять до зони обслуговування водогосподарських організацій. Вячеслав Розгон доповів про підготовку Держводагентства та його підвідомчих організацій до протидії пожежам на торф’яниках.
 
Згідно з доповіддю, враховуючи ситуацію щодо виникнення пожеж на торф’яниках в умовах маловоддя, водогосподарськими організаціями Держводагентства вживаються попереджувальні заходи на осушувальних системах, де є висока ймовірність загоряння торфу, шляхом акумулювання води в осушних каналах. Також для недопущення аварійних ситуацій на об’єктах водогосподарсько-меліоративного комплексу (у тому числі для гасіння можливих пожеж на торфовищах) створено 345 аварійних бригад у складі 2,6 тис. осіб.
 
За результатами наради Міністр доручив забезпечити максимальну готовність до протидії масовим пожежам у лісах, на торфовищах і сільгоспугіддях та забезпечити ефективну комунікацію між всіма центральними органами виконавчої влади та обласними державними адміністраціями.