Михайло Хорєв: Річка Інгулець має досягти доброго стану вод, а не потрапити до списку виняткових водних об’єктів, що не можуть бути оздоровлені

опубліковано 06.03.2020 08:38

5 березня узгодили регламент промивання русла та екологічного оздоровлення річки Інгулець у 2020 році.
Зазначимо, що участь у заході взяла депутатка, заступниця голови Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України Олена Криворучкіна, представники місцевої влади, комунальних підприємств, центральних органів влади та інші.
Відкриваючи засідання Михайло Хорєв акцентував увагу присутніх на важливості заходу і те, що захід перебуває під пильним оком керівництва Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України і місцевої влади м. Кривий Ріг. «Зважаючи на це, сьогодні маємо напрацювати певні шляхи та механізми подальшої роботи для врегулювання цього питання», - додав Михайло Хорєв.
Також Михайло Хорєв зазначив, що голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України Олег Бондаренко вважає, що ця проблема потребує більш детального обговорення та винесення її на розгляд Комітету та обговорення на державному рівні.
Крім того, Олена Криворучкіна внесла конкретні пропозиції, реалізація яких, на думку депутатки, дозволить врегулювати ситуацію, яка склалася навколо екологічного оздоровлення річки та узгодження регламенту промивання русла Інгульця.
Додамо, що промивання русла річки Інгулець виконується з метою поліпшення екологічного стану її русла у чотирьох областях України – Кіровоградській, Дніпропетровській, Миколаївській та Херсонській, а також покращення якості води у Карачунівському водосховищі, яке є джерелом питного водопостачання частини міста Кривий Ріг та інших населених пунктів Криворізького та Широківського районів, за такими показниками як сульфати, сухий залишок, жорсткість, та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи.
На заході Держводагентством представлено для обговорення розроблений Агентством регламент промивання русла і екологічного оздоровлення р. Інгулець у 2020 році на підставі гідрологічного прогнозу щодо весняної повені у 2020 році у басейні р. Інгулець.
Так, регламент передбачає скид води з Карачунівського водосховища для промивання русла р. Інгулець загальним обсягом 190 млн.м3 та ще 15 млн.м3 - для екологічного оздоровлення річки. Тобто загальна розрахункова потреба подачі води становитиме близько 205 млн.м3.
Стільки же води потрібно своєчасно подати до Карачунівського водосховища, адже ця водойма використовується і для питних потреб населення.
Тож, у результаті гострого обговорення концепції регламенту промивання русла та екологічного оздоровлення річки Інгулець присутні спільно доопрацювали проєкт регламенту і визначилися, що початок подачі дніпровської води до Карачунівського водосховища - 11 березня, а початок його спрацювання - 1 квітня.
Також зазначено, що рівень води в Карачунівському водосховищі має бути достатнім для забезпечення питних потреб жителів міста Кривий Ріг.
Розрахунково, такий регламент дозволить врахувати питні потреби населення та забезпечити концентрацію хлоридів у створі г/п Андріївка не більше 350 мг/дм3.
Законодавчі підстави для промивання русла та екологічного оздоровлення річки Інгулець у 2020 році: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1410-2019-р