Громадська рада при Держводагентстві провела чергове засідання

опубліковано 19.05.2023 08:18

Громадська рада при Державному агентстві водних ресурсів України продовжує свою роботу. Зокрема учора пройшло чергове засідання в онлайн-режимі.
 
Під головуванням Ігоря Брагінця, голови громадської ради, учасники засідання обговорили проєкт плану роботи на поточний рік та узгодили особливості роботи громадської ради в умовах воєнного стану. Зокрема, вирішили впродовж двох тижнів надавати свої пропозиції до плану роботи громадської ради на поточний рік, а на наступному засіданні затвердити його в цілому.
 
Марія Шпанчик, начальниця управління забезпечення водними ресурсами Держводагентства, поінформувала присутніх про процес розробки Планів управління річковими басейнами, а також їх синхронізацію з Планом повоєнного відновлення та відбудови України.
 
Відтак учасники засідання заслухали доповідь Наталії Харченко, головного спеціаліста відділу водних ресурсів управління забезпечення водними ресурсами  про проведення екопопуску з Дністровського водосховища у 2023 році. Вона зазначила, що екопопуск щорічно здійснюється з метою дотримання екологічних вимог у пониззі Дністра, у тому числі обводнення дністровських плавнів та нерестовищ, режим роботи водосховища встановлюється в залежності від прогнозу водності та необхідності дотримання екологічних витрат протягом певного періоду.  Цьогоріч, зокрема, екопопуск тривав 27 днів.
 
У свою чергу, Ігор Гопчак, заступник Голови Держводагентства, розповів присутнім про особливості весняного водопілля у поточному році.  За його словами, у 2023 році значну роль у формуванні водопілля мали дощі, що пройшли у березні та квітні. Доповідач зазначив, що у більшості регіонів річки повиходили на заплави, що є позитивним явищем, адже ці процеси наситили ґрунтові води, дали змогу наповнити водосховища, а це запорука доброго запасу води для питних водозаборів.
 
Насамкінець члени громадської ради обговорили оперативну безпекову ситуацію під час роботи громадської ради в умовах воєнного стану. Зокрема, прийняли рішення тимчасово призупинити діяльність тих членів громадської ради, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях України.
 
Наступне засідання громадської ради заплановано на кінець червня 2023 року.