Глобальний екологічний фонд підтримав реалізацію проєкту з відновлення малої ріки в Україні

опубліковано 29.04.2021 13:08

27 квітня завершився проєкт з екологічного відновлення малої річки в басейні Дністра. Проєкт був реалізований на ділянці річки Ягорлик в Одеській області в рамках проекту Глобального екологічного фонду «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер».
 
Основними причинами зникнення малих річок є інтенсивне розорювання заплавних територій, каналізування русел, неправомірне улаштування підпірних гідротехнічних споруд, хаотична забудова берегів і недотримання обмежень, встановлених в межах водоохоронних зон та прибережних захисних смуг. Як наслідок, спостерігається зменшення стоку.
 
У 2019 році Окнянська сільська рада за підтримки Дністровського проєкту Глобального екологічного фонду та Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор'я та нижнього Дунаю розпочала проєкт з екологічного відновлення річки Ягорлик в Одеській області. Серед основних проблем обраної ділянки – неправомірна зарегульованість і велика кількість застарілих водопропускних споруд.
 
Для вирішення ситуації, навесні 2021 року було проведено:
 
  • реконструкцію русла шляхом усунення штучних перешкод,
  • очищення русла від мулу і кореневищ,
  • установку водопропускної споруди в дамбі під автодорогою між селами Довжанка і Артирівка Одеської області.
 
Також частково ліквідували неправомірно споруджені греблі й демонтовані аварійні залізобетонні переходи. За результатами комплексу робіт було відновлено вільну течію річки й покращилися гідроекологічні умови, що з часом призведе до поліпшення якості води та відновлення біорізноманіття річкової екосистеми.