Екологічне оздоровлення Краснопавлівського водосховища

опубліковано 05.11.2020 13:17

Краснопавлівське водосховище є одним з основних джерел питного водопостачання м. Харкова та єдиним для м. Лозова.
 
Так, сьогодні 5 листопада з метою екологічного оздоровлення Краснопавлівського водосховища розпочато наповнення каналу Дніпро-Донбас з Кам’янського водосховища.
 
За рахунок державного бюджету, планується подати до Краснопавлівського водосховища 60 млн. куб. м дніпровської води. Це дасть можливість покращити якість води у водосховищі по жорсткості до 8,3  мг-екв/куб.дм (на даний час 9,4 мг-екв/куб.дм) та у цілому поліпшити екологічну ситуацію.
 
Заходи з екологічного оздоровлення Краснопавлівського водосховища дозволять забезпечити жителів м. Харків та ряду населених пунктів Харківської області питною водою, яка відповідає санітарним нормам.
 
Нагадаємо, що останній раз екологічне оздоровлення Краснопавлівського водосховища проводилось у 2018 році. Тоді для покращення якості води та зменшення обсягу високомінералізованих вод перед початком закачування дніпровської води здійснили попуски води з Орільського водосховища у канал Дніпро-Донбас та з Краснопавлівського водосховища у річку Сіверський Донець. З жовтня по листопад 2018 року (44 доби) було подано понад 100 млн. куб. м дніпровської води. Заходи здійснювалися відповідно до затвердженого регламенту водообміну.
 
Довідково:
Наповнення Краснопавлівського водосховища через канал Дніпро-Донбас здійснюється 12 насосними станціями, загальною витратою 120 куб. м/с.
Краснопавлівське водосховище має повний об’єм 420 млн. куб. м, корисний об’єм – 412 млн. куб. м, площу дзеркала води – 4100 га.