Amazing Dnipro Day – 2019

опубліковано 08.07.2019 13:33

7 липня увесь басейн річки Дніпро від Білорусі до Чорного моря відзначав день річки, яка є третьою за довжиною й площею басейну річка Європи. Масштабний екологічний захід відбувався у Саду каменів та парку «Наталка».

Ірина Овчаренко: «День Дніпра – це те свято, коли всі об’єднуються із одною метою, не лише весело провести час, а і долучитися до процесу змін, до водного менеджменту, раціонального використання водних ресурсів та спрямовувати всі свої життєві дії для покращення води у річках. Ми всі відповідальні за стан наших річок, які ми маємо передати дітям та онукам. Маємо навчитися виконувати елементарні правила, такі як прибирання сміття, його сортування, використання безфосфатних та безфосфонатних миючих засобів, зменшення використання води у побуті».

Усі організатори виступили із надихаючими промовами і бажали українцям змінюватися і вчитися берегти водні ресурси. Зокрема, Йоханнес Бауер – керівник відділу програм зовнішньої допомоги ЄС Представництва ЄС в Україні, привітав від імені європейської делегації в Україні усіх з таким визначним днем, та зазначив, що забезпечення чистоти Дніпра – це завдання кожного з нас. Кожен українець має та може зробити певні кроки для того, щоб річка була чистою. А ЄС, у свою чергу, продовжуватиме надавати підтримку Україні у реформування водного сектору.

Ярослав Бєлов – Голова Держрибагентства закцентував, що українці мають розуміти глибину проблем забруднення водних ресурсів і впершу чергу починати зміни із себе. Тоді в Україні відбудеться абсолютний переворот суспільної думки щодо збереження водойм та живих біоресурсів для майбутніх поколінь.

Крім того, до відзначення Дня Дніпра долучилися і колеги-водники з Республіки Польща, а саме Голова Державного водного господарства «Польські води» Пшемислав Даца зі своїми колегами. Захід розпочався із зариблення Дніпра, яке було організовано і проведено фахівцями Держрибагентства.

Поки відбувалося зариблення на протилежному боці Дніпра зібралося понад 200 плавців аматорів, професійних спортсменів, навіть дітей, які вже готувалися до участі у феєричному перепливі Дніпра «Swim across Dnipro». Також для дітей працювало аква-містечко, де вони мали можливість на повну «почілітися», навчитися малювати ебру, вираховувати «водний слід» продуктів, які ми споживаємо, та одягу, який носимо.

Працювала фотозона із численними локаціями, де як дорослі, так і діти мали змогу зробити шикарні світлини на фоні Дніпра.

Івент завершився грандіозною концертною програмою та пінною дискотекою для дітей. Іще під час відзначення Дня Дніпра на локації було розміщено «пластикового монстра» дев’ятинога.

Ця міфічна істота виготовлена з вживаного переробленого пластику і показує насправді дуже серйозну проблему – засмічення водойм мікропластиком і пластиковими відходами у цілому. Ця інсталяція символізує загрозу річковим екосистемам, яку несе пластикове сміття.

Ми закликаємо людей змінюватися задля того, щоб ці зміни ставали частиною нас і ми не засмічували Дніпро пластиковими відходам. Бо коли ми споживаємо рибу – вона вже містить мікропластик, який потрапив у водойми через наші з вами дії.

До речі, 3-д інсталяція з переробленого пластику «Пластик проникає в кожен річковий басейн» виготовлена з пластикових кришечок, зібраних на переробку водогосподарськими організаціями Держводагентства (більше 30 кг пластику пішло на нього).

Не будьте байдужити - Будьмо екологічними!

Захід організовано Держводагентством спільно із Мінприроди, Держрибагентством, проєктом «Водна ініціатива плюс» (EUWI+), ПрАТ «Укргідроенерго», AQUAMAN 3.8, БУВР середнього Дніпра, Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації.

 

 

Фото на стрінці Держводагентства у соціальній мережі "Фейсбук"