01.07.2019 12:15
 Версія для друку

Майбутнє Дунаю поглядом дитини

news-image

"Ми з вами спостерігаємо як суспільство змінюється і розуміє, що може безпосередньо впливати на стан водних ресурсів і, що майбутнє водойм у наших з вами руках. Це одна із найголовніших причин, чому Україна відзначає дні річок. Ми маємо усвідомлювати це постійно і тоді зміни будуть", - із таким закликом звернулась Ірина Овчаренко до учасників івенту.
В рамках Міжнародного дня Дунаю, крім Спільних дунайських досліджень - 4, про які раніше інформувало Держводагентство, і результати яких ми тепер з нетерпінням очікуємо, проводився Міжнародний конкурс «Дунайський Митець».
Це - конкурс творчих шкіл. Він проводиться у всіх дунайських країнах у співпраці з GWP CEE.

Конкурс запрошував молодих людей з 14 країн створити твори мистецтва, натхненні річками та їх оточенням.
Дунайський митець - 2019 проходить під девізом "Життя без пластику у воді".
Цього року в українській частині басейну Дунаю Представництвом ЄС в України та проєктои EUWI+ було відібрано три переможця конкурсу, які отримали цінні подарунки.

У номінаціях:
6-10 років - Дарья Семененко
11-14 років - Кирилюк Володимир
15-18 років - Ісак Ірина.

І наголошуємо, що голосування за переможця конкурсу ще триває - він отримає супер-приз - поїздку у Будапешт. Переходьте за посиланням і підтримайте "вподобаний" проєкт: https://www.facebook.com/Danube.Day.Tisza.Ukraine/

До речі, упродовж останніх 13 років українські діти двічі ставали переможцями цього престижного міжнародного конкурсу.

Конкурс об’єднує дітей басейну річки Дунай у спільних заходах та плекає у них цінності та важливості збереження річок.

Відзначення дня Дунаю з відбирання проб у річці плавно перекочувало у парк. Тут для дітей було організовано безліч локацій із квестами, конкурсами та святковим концертом. Але родзинкою локації була фото-зона, де всі бажаючі могли сфотографуватися на паспорт "Почесного жителя дунайського басейну": зроби фото - отримай подарунок.
 

Крім того, усі, хто став учасником наймасштабнішого інтернаціонального заходу мали змогу відвідати дельту Дунаю, пробувати на 0 км (там, де Дунай впадає у Чорне море) та у Вилково - "українській Венеції".