Зміни клімату та їх вплив у суббасейні Сіверського Дінця – в центрі уваги науковців і фахівців водної сфери

опубліковано 11.11.2021 08:49

Презентація фінального звіту «Аналіз впливів змін клімату в суббасейні р. Сіверський Донець» в рамках реалізації проєкту Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні відбулась у форматі онлайн-конференції.
 
До участі у заході долучились начальниця відділу  моніторингу поверхневих вод та меліорованих земель Департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Марія Шпанчик та фахівці  Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, за пропозицією якого Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні виступило замовником дослідження. А виконавцями проєкту стали вітчизняні та міжнародні експерти з оцінки змін клімату – представник «HYDROC GmbH» Георг Петерсен та науковці Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова на чолі із Дмитром Дядіним, старшим викладачем кафедри інженерної екології міст, який і презентував звіт за проєктом. У ході обговорення презентованого звіту учасники онлайн-зустрічі надали пропозиції для його доопрацювання.
 
Зазначимо, що проєкт спрямований на загальний аналіз впливу змін клімату в суббасейні Сіверського Дінця (тенденції в температурному режимі, опадах, екстремальні та стихійні гідрометеорологічні явища, річковий та поверхневий стік, та ін.), аналіз вразливості до кліматичних змін та визначення пріоритетних заходів щодо адаптації. В рамках дослідження було також виконано оцінку водного балансу річок у суббасейні з урахуванням поточної гідрологічної ситуації та впливу кліматичних змін.
 
Презентований звіт за проєктом містить оцінки змін клімату та впливу цих змін на сектори, розвинуті на території суббасейну, а також підходи до оцінки потенціалу адаптації до кліматичних змін у суббасейні та розробки стратегічних пріоритетів і заходів щодо адаптації до змін клімату.
 
Матеріали звіту стосовно аналізу впливів змін клімату в суббасейні р. Сіверський Донець буде представлено на черговому засіданні басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону, що відбудеться в грудні 2021 року. А дані виконаних досліджень планується використати в процесі розроблення Плану управління річковим басейном Дону.