«Я прибрав – Твоя черга!» – перший заступник Голови Держводагентства Олексій Кузьменков

опубліковано 19.09.2020 15:07

19 вересня 2020 року на березі річки Конка, біля «0 км Дніпра», у м. Гола Пристань Херсонської області перший заступник Голови Державного агентства водних ресурсів України Олексій Кузьменков разом з працівниками Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра долучились до екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів - 2020», який цьогоріч відбувається під егідою Міністра Міндовкілля Романа Абрамовського.
 
Одночасно у «Великому прибиранні» взяли участь Дмитро Бутрій – перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації; Олександр Бабич – голова міста Гола Пристань; Олексій Чачібая – директор НПП «Нижньодніпровський»; Володимир Білий – директор ТОВ «НВП «5 елемент»; Михайло Зайцев – директор – департаменту енергетики та екології Херсонської державної адміністрації, а також місцеві мешканці.
 
Зауважимо, що місце для акції вибрано невипадково, адже саме у гирлі річки накопичується зазвичай найбільша кількість побутового сміття, яку вниз за течією несуть води. Для Херсонщини, де особливо розуміють цінність води, наявність її достатньої кількості завжди мала надзвичайну вагу.
Тому всі небайдужі херсонці разом з сім’ями та друзями взяли участь у екотолоці та розчистили улюблені місця відпочинку біля водойми.
Учасники були в масках, рукавичках та зберігали соціальну дистанцію.
 
Довідково: у ХІХ ст. ширина русла річки Конка була від 20 до 120 метрів. Річка була судноплавною, носила на своїх хвилях і козацькі «чайки», і турецькі галери. З роками річка втратила свою минулу велич, стала значно меншою, а влітку і зовсім міліє та пересихає. Але від цього не втрачає своєї споконвічної значущості – як і колись несе життя всьому оточуючому. Найдавніші населені пункти Херсонщини – села Кінські Роздори, Воскресенка, Пологи, Новокарлівка, Івана Франка, Інженерне, Українське, Багате та місто Пологи також простяглися по обидва береги цієї річки. Це нині. А в давнину лише великі табуни диких коней вільно випасалися в цих місцях, через що річка і отримала назву Кінська, Кінські Води, а вже згодом стала звичною нам Конкою.
 
#Я Прибрав – Твоя Черга 2020