Виконувач обов’язків Голови Держводагентства Павло Гвозденко взяв участь у засіданні Верховної Ради України

опубліковано 05.10.2016 12:26

4 жовтня 2016 року виконувач обов’язків Голови Держводагентства Павло Гвозденко взяв участь у засіданні Верховної Ради України, під час якого народними депутатами були підтримані проекти Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом» (реєстраційний номер № 3603) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру (щодо спеціального водокористування)» (реєстраційний номер № 3323).
Прийняття законопроекту 3603 дозволяє створити в нашій країні європейську модель комплексного управління водними ресурсами в межах районів річкових басейнів. Також використовувати екосистемний підхід на основі планів управління річковими басейнами, запроваджувати європейську модель оцінки та управління ризиками затоплення на основі багаторічних планів управління ризиками затоплення.
Це - запобігання, захист, підготовка, прогнозування і система раннього попередження затоплень, а не ліквідація їхніх наслідків. Адже вартість заходів управління ризиками затоплення на декілька порядків нижча, ніж збитки від повеней, паводків, поводей та витрат на ліквідацію їхніх наслідків. Плани управління ризиками затоплення розроблятимуться для конкретних територій у межах того чи іншого річкового басейну на основі попередньої оцінки ризиків затоплення.
Отже, сьогодні народними депутатами дозволено удосконалити законодавство України у питаннях впровадження інтегрованого управління водними ресурсами та у цілому сприятиме реалізації державної водної політики щодо подальшого збереження і відтворення водних ресурсів.