Режими роботи дніпровських водосховищ на вересень відкориговано

опубліковано 20.09.2016 12:35

19 вересня 2016 року у Держводагентстві відбулося засідання робочої групи Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ з питань коригування режимів роботи дніпровських водосховищ на вересень 2016 року. У засіданні робочої групи взяли участь представники Держводагентства, ДСНС, Держрибагентства, ПАТ «Укргідроенерго», ДП НЕК «Укренерго», Укргідрометцентру та Дніпровського БУВР.
Під час засідання було заслухано інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності у басейні Дніпра у ІІІ декаді вересня 2016 року та пропозиції учасників комісії щодо відповідних режимів роботи дніпровських водосховищ.
З метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, раціонального використання гідроенергетичного потенціалу каскаду, комісією встановлено оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у ІІІ декаді вересня 2016 року.
Зокрема, по Київському водосховищу ГЕС працює із забезпеченням санітарно-екологічного попуску середньодобовими скидними витратами в межах 300 м3/с. Добове регулювання потужності Київської ГЕС обмежується коливанням рівнів води біля Києва не більше ніж 0,8 метра.
По Канівському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Рівень води у верхньому б’єфі водосховища станом на 1 жовтня має бути в межах 91,45-91,35 м БС.
По Кременчуцькому водосховищу ГЕС працює на притокових витратах та за рахунок поступового спрацювання. Станом на 1 жовтня рівень води у водосховищі має бути в межах 80,10-80,00 м БС.
По Дніпродзержинському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с відповідно до санітарних умов м. Дніпро. Коливання рівня води у верхньому б’єфі витримується в межах 64,0-63,8 м БС.
По Дніпровському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах. Коливання рівня води у верхньому б’єфі, викликане добовим і тижневим регулюванням ГЕС, допускається до 0,7 м нижче від НПР (51,4 м БС).
За умовами навігації забезпечується гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу 51,1 м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках. ДП «Укрводшлях» і НЕК «Укренерго» погодити графік проходження суден із зануренням 3,0 і більше метрів та оперативно погоджувати їх проходження у верхів’ї водосховища у кожному конкретному випадку.
ДП «Укрводшлях» за умовами раціонального використання гідроенергетичного потенціалу передбачати проходження великогабаритних суден у верхів’ї водосховища у години пікової роботи Середньодніпровської ГЕС.
По Каховському водосховищу ГЕС працює у режимі забезпечення середньодобових санітарно-екологічних витрат 350-400 м3/с. Станом на 1 жовтня рівень води у водосховищі має бути в межах 15,40-15,35 м БС.
У разі зміни об’ємів стоку Дніпра (нижче або вище прогнозованого) або погіршення якості води на каскаді водосховищ оперативній робочій групі розглянути необхідність відповідного коригування режимів роботи каскаду на позачерговому засіданні Міжвідомчої комісії.