15.03.2019 16:12
 Версія для друку

Водність Дніпра у другій половині березня очікується 97% від норми

news-image
14 березня 2019 року – у Міжнародний день боротьби проти гребель, члени Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ обговорили прогноз водності у другій половині березня 2019 року.
Так, за прогнозом Укргідрометцентру, водність Дніпра біля Києва у другій половині березня 2019 року очікується 97% від норми, а Дністра – 50% від норми.
На початку засідання присутніми було обговорено водогосподарську обстановку, яка склалася станом на сьогодні на каскаді дніпровських водосховищ, і встановлено, що 13 березня наповнення каскаду дніпровських водосховищ складає понад 86%.
Представник Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ проінформувала про якісний стан води у каскаді дніпровських водосховищ, який визнано задовільним.
Крім того, для недопущення загострення рибогосподарської ситуації, Держрибагентство разом з відповідними суб’єктами рибогосподарської діяльності забезпечуватиме моніторинг умов існування живих біоресурсів.
І у разі погіршення умов існування водних живих ресурсів негайно інформуватиме Держводагентство для коригування режимів роботи водосховищ.
Насамкінець члени Міжвідомчої комісії, за результатами бурхливої дискусії та врахувавши гідрометеорологічну і водогосподарську обстановки у басейні Дніпра, та гідрологічний прогноз узгодили оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ на другу половину березня 2019 року.
Для забезпечення водокористувачів на ділянці нижче Дністровського гідровузла, та для здійснення у квітні-травні еколого-репродукційного попуску Дністровське водосховище працюватиме у режимі поступового наповнення.
Детальніше з інформацією щодо режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ у другій половині березня 2019 року можна ознайомитися на сайті Держводагентства за посиланням: https://www.davr.gov.ua/rezhymy-roboty-vodoskhovyshch