Водні сфери Польщі та України: колеги, сусіди, друзі

опубліковано 08.07.2019 17:42

8 липня у Держводагентстві відбулася професійна зустріч колег водників Республіки Польща та України. Вони обмінялися досвідом впровадження Водної Рамкової Директиви ЄС щодо розбудови європейського принципу управління водними ресурсами.
Зустріч пройшла конструктивно та позитивно, польські водники говорили про свою реформовану організаційну структуру, про хід змін та основні повноваження.
Республіка Польща вже пройшла той шлях, яким крокує Україна сьогодні, та переформатовувала систему управління водними ресурсами. З 2018 року Польща має новостворену інституцію, яка опікується цими питаннями – це Державне водне господарство «Польські води».
«Україна ж продовжує крокувати шляхом реформ. Сьогодні у нас уже відбулися інституційні зміни, проходить  трансформацію система моніторингу якості вод.» - зазначила Голова Держводагентства Ірина Овчаренко.
У ході презентації Держводагентством нових підходів до моніторингу якості поверхневих вод та обладнання сучасних лабораторій, польські колеги запросили українських водників на навчання та для обміну досвідом впровадження моніторингу якості поверхневих вод.
Голова Держводагентства Ірина Овчаренко та Голова Державного водного господарства «Польські води» Пшемислав Даца у ході презентацій організаційних структур та систем функціонування водних секторів виявили багато розбіжностей у них.
До речі, у Республіці Польща немає басейнових рад, а узгодження рішень і консультації відбуваються за допомогою інших інструментів. Наприклад, польські водники вважають ефективним інструментом залучення аутсорсингу, а вже обслуговування чи впровадження замовлених послуг мають здійснювати штатні водники. Аутсорсинг у Польщі є ефективним і його використовують при написанні планів управління річковими басейнами та їх впровадженні.