Відбулося чергове засідання міжвідомчої робочої групи з розробки Водневої стратегії України

опубліковано 15.09.2021 11:29

14 вересня під головуванням заступниці міністра енергетики Юлії Підкоморної відбулося друге засідання міжвідомчої робочої групи з розробки Водневої стратегії України.
 
У нараді взяли участь представники Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Держенергоефективності, Оператора ГТС України, Держводагентства, галузевих асоціацій та експерти.
 
Під час засідання були обговорені питання наявних водних ресурсів для виробництва водню шляхом електролізу, перспективи можливого будівництва нових продуктопроводів між Європою та Україною для транспортування водню або шляхів модернізації наявної інфраструктури ГТС.
 
Державне агентство водних ресурсів України, на виконання Протоколу установчого засідання робочої групи з розроблення проекту Стратегії розвитку водневої енергетики на період до 2030 року, надало інформацію щодо потенційних ресурсів річкового стоку, розподілу водних ресурсів по регіонах України, аналізу використання водних ресурсів по басейнах річок тощо.
 
Директор Департаменту управління водними ресурсами Держводагентства Ігор Ковальов доповів присутнім про стан забезпеченості водними ресурсами в Україні. За його словами, запаси води, доступні для використання в Україні, у середньоводні роки становлять 1,09 тис. м³ на людину, а у маловодні – 0,62 тис. м³ води. За визначенням Європейської економічної комісії ООН такі показники відносять Україну до водонезабезпечених країн.
 
Відповідно, враховуючи обмежені ресурси прісної води, представник Держводагентства вніс пропозицію використовувати для виробництва водню насамперед шахтно-кар’єрні води з високою мінералізацією та морські води.
 
Фото: Міністерство енергетики України