У фокусі обговорень – якість водних ресурсів Миколаївщини

опубліковано 15.09.2021 13:38

Питання якості води та модернізації систем очищення, зокрема для потреб зрошення, обговорили учасники виїзних комітетських слухань Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.
 
На базі Управління каналів річки Інгулець (УКРІ) у м. Снігурівка Миколаївської області відбулась друга частина виїзних комітетських слухань, у яких взяв участь в. о. Голови Держводагентства Олексій Кузьменков.
 
Проблема якості води особливо актуальна для Миколаївщини, адже рівень хлоридів у річці Інгулець в три рази вищий за норму, а підприємства, що здійснюють скид шахтних вод у річку, зупинили фінансування заходів з промивання русла.
 
В. о. Голови Держводагентства Олексій Кузьменков підкреслив, що екологічні втрати не повинні перевищувати економічну вигоду, тому гірничорудні підприємства повинні переглянути свої підходи до управління шахтними водами та зменшення рівня їх мінералізації.
 
Забруднення річки Інгулець завдає істотної шкоди довкіллю, екосистемі басейну річки, погіршує якість води для зрошення в ході усього поливного періоду, який в умовах змін клімату істотно збільшується.
 
До слова, за розрахункам Держекоінспекції, протягом 8 місяців поточного року збитки у сфері водних ресурсів становлять майже 160 мільйонів гривень, а це, в свою чергу, понад 4,4 тисячі порушень.
 
Наостанок учасники комітетських слухань заслухали інформацію про вже зроблені кроки для поліпшення екологічного стану річки Інгулець та забезпечення аграріїв водою. Зокрема йшлося про розробку Плану управління шахтними водами до 2025 року, який чітко регулює всі роботи, пов’язані з екологізацією Інгульця.
 
Проєкт рекомендацій, підготовлений за результатами комітетських слухань, в установленому порядку буде розглянуто на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.