Відбулося чергове засідання громадської ради при Держводагентстві

опубліковано 22.04.2021 13:33

Чергове засідання громадської ради при Держводагентстві відбулося у форматі відеоконференції у четвер, 22 квітня.
 
Спершу учасники засідання узгодили усі організаційні питання, зокрема затвердили план роботи громадської ради на 2021 рік (в цілому). Далі перейшли до обговорення проблеми, що неабияк схвилювала представників громадськості. Йшлося про ймовірну передачу цілісних майнових комплексів від Держводагентства до Держрибагентства.
 
Члени громадської ради висловили занепокоєння з приводу інформації, що днями з’явилася у медіапросторі, щодо попередніх планів реорганізації Держводагентства.
 
«Перепідпорядкування окремих об’єктів водної інфраструктури у розпал сезону зрошення є недоцільним та абсолютно необґрунтованим рішенням. Це несе в собі великі ризики, аж до загрози зриву поливного сезону. Такі рішення мають прийматися розумно і лише після обговорення з усіма зацікавленими сторонами», – підкреслив Ігор Брагінець, голова громадської ради.
 
У свою чергу, представниця Громадської спілки «Інтелектуальний центр з питань раціонального використання водних ресурсів України» Олена Сидоренко зазначила, що при прийнятті таких стратегічно важливих рішень необхідно враховувати думку провідних науковців у галузі.
 
Підтримав її і Михайло Яцюк, голова громадської організації «Глобальне водне партнерство». Він оцінив ймовірну процедуру передачі цілісних майнових комплексів від Держводагентства до Держрибагентства як необґрунтовану й таку, що потребує ретельного аналізу, зокрема з точки зору чинного законодавства. Адже пропонований перерозподіл функцій потребуватиме внесення змін до низки законодавчих актів.
 
Узагальнюючи усі наведені в процесі обговорення аргументи, члени громадської ради проголосували за застереження й засудження поспішного прийняття рішення про передачу цілісних майнових комплексів від Держводагентства до Держрибагентства без широкого обговорення з усіма зацікавленими сторонами.
 
Насамкінець учасники обговорили питання оцінки впливу на довкілля можливої добудови Ташлицької гідроакумулючої станції та якості води в річці Південний Буг.
 
Наступне засідання громадської ради запланували провести 20 травня.