Відбулась онлайн зустріч Робочої групи технічних експертів з протипаводкового захисту Українсько-cловацької комісії з питань прикордонних вод

опубліковано 02.06.2021 14:10

На виконання рішень протоколу XVII Українсько-cловацької комісії з питань прикордонних вод (24-27 червня 2019 року, м.Вилкове, Україна) відбулась онлайн зустріч Робочої групи технічних експертів з протипаводкового захисту Українсько-Словацької комісії з питань прикордонних вод.
 
Під час зустрічі Сторони інформували одна одну про паводкову ситуацію, яка склалася на прикордонних водотоках за період з квітня 2019 року по квітень 2021 р. Українська сторона доповіла про наслідки проходження високих паводків у травні 2019 та червні 2020 років, Словацька Сторона, своєю чергою, інформувала про проходження нещодавно високого паводка в Кошицькому краї.
 
Звернули увагу Сторони й на технічний стан водогосподарських споруд на прикордонних ділянках водотоків і домовились здійснити спільний огляд водогосподарських об’єктів з обох сторін, як тільки буде знято карантинні обмеження в обох країнах.
 
Також експерти поспілкувались про стан впровадження спільного проєкту FloodUZH, який реалізовується в басейні р. Уж. Зокрема, щодо досягнутого прогресу, підготовки звіту.  Словацька сторона інформувала, що в травні підписано договір і розпочато роботу з гідродинамічного моделювання паводкової ситуації на словацькій території проєкту. Також експерти уточнили, які додаткові дані необхідні для моделювання і домовились про обмін найближчим часом.
 
За результатами зустрічі Робочої групи технічних експертів з протипаводкового захисту був підготовлений відповідний протокол, який буде підписано на найближчій зустрічі.
 
*За матеріалами Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса