Валентин Шліхта: Якість водних ресурсів — основний пріоритет водної галузі

опубліковано 23.03.2021 10:00

До Всесвітнього дня водних ресурсів Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський та Голова Держводагентства Валентин Шліхта відкрили сучасну лабораторію моніторингу вод Північного регіону у м. Вишгород.
 
Модернізовану лабораторію моніторингу якості води було створено за підтримки Європейського Союзу в рамках проєкту ЄС «Водна ініціатива ЄС Плюс для Східного партнерства»  (EUWI+). Нове аналітичне обладнання дозволяє застосовувати найсучасніші методи аналізу води за європейськими стандартами.
 
У заході взяли участь також наші європейські колеги Клое Алліо (керівниця відділу співробітництва у сфері економіки, енергетики, інфраструктури та довкілля Представництва Європейського Союзу в Україні) та Александр Цинке (керівник групи експертів проєкту ЄС «Водна ініціатива Європейського Союзу плюс для країн Східного партнерства (EUWI+)»).
 
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський проінформував щодо прогресу України в імплементації положень Водної рамкової директиви ЄС.
 
Міністр повідомив: «Результати скринінгу у Дніпрі, Дністрі та Сіверському Дінці укотре довели важливість оновлення стандартів досліджень якості поверхневих вод. Для цього ми з Європейським Союзом обладнали сучасну лабораторію у Вишгороді. Вона дозволить проводити дослідження за специфічними для Дніпра, Прип’яті, Десни речовинами й виявляти забруднювачі. Це нові можливості для захисту здоров’я людей та довкілля».
 
Валентин Шліхта подякував колегам за активну консультативну та фінансову допомогу.
 
«Ми базуємось на європейських підходах в управлінні водними ресурсами шляхом імплементації рамкової водної Директиви й тісно співпрацюємо в цьому напрямку з європейськими партнерами. Я дякую їм за допомогу, не лише фінансову, а й консультативну, адже в межах нашої співпраці українські фахівці з управління водними ресурсами мали змогу пройти перепідготовку разом з європейськими експертами.   Сучасне обладнання лабораторії дасть нам можливість проводити дослідження відповідно до європейських стандартів. А якість досліджень дозволить, в свою чергу, покращувати ефективність управлінських рішень», — зазначив Валентин Шліхта. 
 
Клое Алліо зазначила: «Якість води має важливе значення для життя та здоров’я населення, стійкого сільського господарства та економічного зростання. Протягом багатьох років для України якість води була проблемним питанням – ЄС радий долучитися до його вирішення. Розуміння того, що знаходиться у воді, - це перший крок, щоб зробити її більш чистою та безпечною. А лабораторія моніторингу вод у Вишгороді тепер зможе надавати достовірні дані».
 
Александр Цинке розповів про бачення ЄС щодо сталого управління водними ресурсами в Україні та в регіоні Східного партнерства ЄС: «Команда експертів проекту EUWI+ вітає Міністерство та Державне агентство водних ресурсів з переходом України до європейського рівня моніторингу вод. Зміни видно в цій добре відремонтованій будівлі. Протягом останнього часу українські фахівці з управління водними ресурсами також демонстрували професійний розвиток: велика кількість експертів з питань управління водних ресурсів брали участь в наших тренінгах. Я вітаю українських колег з Всесвітнім днем води, сьогодні він для України має особливе значення!»