Валентин Шліхта взяв участь у нараді під головуванням Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля

опубліковано 09.04.2021 15:30

Голова Держводагентства взяв участь в онлайн-нараді під головуванням Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля. Обговорення стосувалося питань стану та перспективи розвитку зрошення та дренажу в Україні. 
 
За словами очільника Уряду, основним завданням цього року в питанні розвитку іригаційних систем є запуск пілотних проєктів у трьох областях України. 
 
«Запуск пілотних проектів зрошення земель вже цього року є частиною урядової Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року та завданням Президента. Це питання ми виносимо на державний рівень, аби і виробники, й інвестори розуміли, що для України це ключовий вектор розвитку», — зазначив Денис Шмигаль.
 
До слова, діяльність водогосподарських організацій у зоні зрошення спрямована на гарантоване забезпечення аграрного сектору економіки водними ресурсами у необхідному об’ємі та визначений час. Тому в останні роки спостерігається суттєвий попит на зрошення сільськогосподарських культур.
 
Нагадаємо, що з метою відновлення ролі гідротехнічної меліорації розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2020 р. № 1567-р затверджено План заходів щодо реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року та розроблено проєкт Закону України «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель».
 
На сьогодні Держводагентством з ЄБРР напрацьовується механізм залучення інвестиційних коштів для відновлення державних зрошувальних систем («Реконструкція Нижньо-Дністровської зрошувальної системи»).