Валентин Шліхта доповів про готовність Держводагентства до дій у разі настання маловоддя

опубліковано 15.03.2021 14:56

Голова Державного агентства водних ресурсів України Валентин Шліхта взяв участь в онлайн-засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Пріоритетним на порядку денному було визначено питання ефективної підготовки всіх регіонів до протидії надзвичайним ситуаціям весняно-літнього періоду 2021 року. 

 
У ході обговорення Валентин Шліхта особисто доповів про готовність Держводагентства до дій у разі настання маловоддя. 
 
Голова Агентства наголосив, що забезпечення потреб населення та галузей економіки водою є пріоритетним напрямком діяльності Державного агентства водних ресурсів України. Відповідно до цього і був сформований перелік основних дій у разі настання маловоддя, з-поміж яких:
 
  • встановлення оптимальних режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у всіх річкових басейнах України, узгоджених міжвідомчими комісіями;
  • забезпечення постійного моніторингу водогосподарської ситуації;
  • здійснення оперативного коригування встановлених режимів роботи водних об’єктів з урахуванням водогосподарської та гідрометеорологічної обстановки та інтересів зацікавлених сторін тощо.
 
Окрім того, Валентин Шліхта зазначив, що у разі необхідності Агентством буде забезпечено почащений моніторинг поверхневих вод, зокрема в місцях питних водозаборів. 
 
«У разі виникнення дефіциту води, пріоритетність буде надаватись використанню води для питних і побутових потреб населення та для зрошення», —   підкреслив Голова Держводагентства.