В. Шліхта: триває процес вдосконалення управління водогосподарськими організаціями

опубліковано 11.02.2021 17:11

Впродовж останніх трьох тижнів Голова Держводагентства Валентин Шліхта щодня проводив зустрічі з керівниками водогосподарських організацій, у ході яких учасники узгоджували плани роботи на 2021 рік. Як відомо, в основі якісного управління лежить якісне планування. Тож ключовим фактором організації процесу стало залучення до обговорення усіх зацікавлених сторін.
 
Усього відбулося 16 організаційних нарад, в яких  взяли участь представники 32 підрозділів: басейнових управлінь, регіональних офісів водних ресурсів, управлінь каналів тощо. 
Провідна мета таких зустрічей — напрацювання чіткої стратегії роботи, яка зумовить підвищення ефективності використання бюджетних коштів. Йдеться про:
 
  • Техніко-економічне обґрунтування формування пріоритетів капітальних видатків;
  • Наповнення спеціального фонду Державного бюджету України.
 
На засіданнях були заслухані та обговорені пропозиції водогосподарських організацій щодо потреби в фінансуванні заходів з капітального ремонту основних фондів та необхідності придбання обладнання та предметів довгострокового користування за КПКВК 2707050 "Експлуатація державного водогосподарського комплексу та управління водними ресурсами" на 2021 рік за кошти державного фонду розвитку водного господарства.
 
Також за зазначеними напрямами водогосподарськими організаціями були представлені переліки об’єктів капітального ремонту та придбання, які плануються здійснити за рахунок коштів спеціального фонду, отриманих від надання платних послуг.
 
Наповнення спецфонду є одним із пріоритетних напрямків роботи на 2021 рік. Збільшення надходжень до нього очікується завдяки максимально продуктивному використанню меліоративних систем, засобів механізації й усіх наявних в управлінні водогосподарських організацій активів.
 
За результатами зустрічей Голова доручив керівникам водогосподарських організацій переглянути планові показники власних надходжень. Згідно з уточненими даними керівниками організацій було підвищено планові показники. Це дозволить збільшити надходження до спеціального фонду Державного бюджету України у 2021 році на 11,4% від запланованого обсягу.
 
У ході розгляду планів роботи учасники обговорили також можливості програм співпраці із сільськогосподарськими виробниками. Окрему увагу приділили південним районам, які найбільше стикаються з проблемою дефіциту води.
 
Валентин Шліхта зазначив, що обсяги фінансування проєктних робіт повинні прораховуватись відповідно до кінцевої мети цих проєктів – досягнення результату.
 
«Саме адекватне співвідношення якості наданих послуг та цін на них і сприятиме підвищенню авторитету галузі», – підкреслив Голова Держводагентства.