19.04.2019 19:02
 Версія для друку

У Вінниці відбулось перше засідання басейнової ради Південного Бугу

news-image
Представники семи областей з'їхалися до Вінниці для напрацювання кроків з покращення екологічного стану річки. А це різні представники з Вінницької, Київської, Миколаївської, Кіровоградської, Одеської, Черкаської та Хмельницької областей.
Серед питань розглянули план роботи ради на 2019 рік, підвищення ефективності роботи секретаріату, затвердили зміни до регламенту, назви робочих органів ради та обрали їх голів.
«Вінницька обласна рада всіляко сприятиме роботі басейнової раді у подальшому. Південний Буг не зовсім у задовільному стані, але обласна рада завжди намагається вживати корисних заходів для очищення річки, зокрема, підтримуються програми і виділяються кошти з бюджету, також використовуються кошти екологічного фонду. Наприклад, передбачено закупівлю земснарядів і минулого року вже проведено роботу по очищенню двох приток Південного Бугу. Зараз тривають роботи в Хмільницькому районі.» – зазначив заступник голови Вінницької обласної ради Михайло Кременюк на початку засідання.
Головою басейнової ради професором Віталієм Мокіним було запропоновано підвищити ефективність роботи секретаріату за допомогою сучасних Інтернет-сервісів та соціальних мереж. Відтепер робота над проектами рішень проходитиме в Facebook, результати роботи будуть висвітлюватись у відкритому доступі у Facebook-групі «Діяльність Басейнової ради Південного Бугу» та в інших джерелах. Також присутнім було запропоновано організовувати в режимі «он-лайн» подальші зустрічі. Ця інновація надасть змогу зустрічатись частіше, не витрачаючи значних коштів та часу на поїздки і значною мірою підвищить ефективність роботи ради. Члени ради підтримали дану пропозицію і в подальшому працюватимуть саме в такому режимі.
Віталій Мокін доповів про чинне законодавство у сфері управління водними ресурсами, про головні і першочергові завдання, які стоять перед басейновими радами, про плани управління річковими басейнами, які ще будуть розробляти та аналізуватись і схвалюватись ними та презентував дорожню карту басейнових рад.
Наталя Брилянт начальник Басейнової лабораторії моніторингу вод та ґрунтів у своєму виступі детально окреслила результати досліджень хімічного складу води та як змінювались ці результати протягом останніх років.
Детальний опис річкового басейну Південного Бугу та про визначення масивів поверхневих вод інформував начальник БУВР Південного Бугу Андрій Магера. «У басейні Південного Бугу більшість руслових штучних водойм. Тільки в руслі Південного Бугу побудовано 16 водосховищ, 12 з яких використовують в гідроенергетиці. Їхні греблі перетинають русло, порушуючи вільну течію річки, перетинають шляхи міграції риби та перешкоджають поширенню живих організмів» - зазначив Андрій Магера.
Наостанок члени ради розглянули питання про щорічне відзначення 22 травня Дня Південного Бугу з метою привернення уваги суспільства до необхідності збереження та відновлення річки.