У фокусі проблемні питання басейну річок Причорномор’я: відбулося онлайнзасідання басейнової ради

опубліковано 31.07.2020 12:27

Засідання розпочалося із розгляду пропозицій БУВР Причорномор’я та нижнього Дунаю щодо розташування пунктів моніторингу масивів поверхневих вод у басейні річок Причорномор’я у 2021 році та обговорення проєкту відповідної Програми діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод.
Із презентацією проєкту програми від БУВР Причорномор’я та нижнього Дунаю виступила Катерина Ємільянова, яка докладно проінформувала присутніх про розташування пунктів моніторингу та основні принципи їх роботи.
Питання визначення пунктів спостереження викликало жваве обговорення учасників заходу, у якому взяли участь запрошені на засідання представники Одеського державного екологічного університету, серед них проректор з наукової роботи Юрій Тучковенко, професор кафедри гідрології Наталія Лобода та ректор Одеського державного екологічного університету, голова басейнової ради Сергій Степаненко, позицію БУВР Причорномор’я та нижнього Дунаю висловила його очільниця Лілія Гричулевич.
У цілому члени басейнової ради погодили проєкт Програми діагностичного моніторингу масивів поверхневих вод річок Причорномор’я із уточненням, що протягом наступних двох тижнів усі бажаючі матимуть змогу надати свої обґрунтовані пропозицію щодо цього питання.
Друге питання засідання присвятили обговоренню ролі громадськості та громадських ініціатив в управлінні водними ресурсами басейну річок Причорномор'я.
Щодо цього висловилася членкиня басейнової ради, директорка ГО «Чорноморський жіночий клуб» Світлана Слесаренок. Вона представила членам басейнової ради громадську ініціативу щодо внесення змін у Завдання та Індикатори Цілей Сталого Розвитку: Україна «Вода та санітарія» за результатами презентації першого Добровільного національного огляду України щодо прогресу в досягненні Цілей сталого розвитку ООН.
Зокрема, Світлана Слесаренок презентувала результати  моніторингу прогресу в досягненні Цілей Сталого Розвитку та акцентувала увагу на важливості внесення змін до Завдань та Індикаторів Цілей Сталого Розвитку для подальшого прогресу України у цьому досягненні Цілей.
Результатом обговорення громадської ініціативи представниці ГО «Чорноморський жіночий клуб»  стало узгоджене рішення басейнової ради щодо підготовки пропозицій до проєкту звернення до Кабінету Міністрів України з обґрунтуванням необхідності внесення змін до Завдань та Індикаторів Цілей Сталого Розвитку: Україна, які затверджені Указом Президента України від 30.09.2019 № 722/2019 «Про цілі сталого розвитку України на період до 2030 року» та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 686-р «Питання збору даних для моніторингу реалізації цілей сталого розвитку».
За ініціативи члена басейнової ради, представника ТОВ «Агроінвест» Андрія Поповича було розглянуто питання важливості вивчення стану обміління річки Тилігул та Тилігульського лиману і негативних наслідків для населення та природних ресурсів.
Зазначимо, що питання поліпшення гідроекологічного стану річки викликало жваве обговорення членів басейнової ради, представників місцевої влади та науковців, які були присутні на засіданні.
З цієї нагоди, членами басейнової ради було узгоджено, після завершення карантину, провести позачергове виїзне засідання басейнової ради у Березівському районі Одещини з відвідуванням проблемних ділянок річки Тилігул.