У Держводагентстві узгодили режими роботи дніпровських та Дністровського водосховищ у серпні

опубліковано 04.08.2020 10:12

3 серпня у Держводагентстві відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на серпень 2020 року.
Розпочала засідання Лідія Петренко – представниця Українського гідрометцентру, яка поінформувала про оцінку поточного стану водності основних річок України. Зокрема зазначила, що каскад дніпровських водосховищ працював у липні у режимі, узгодженому Міжвідомчою комісією, і станом на 3 серпня його наповнення складає 96 % від проєктного.
Крім того, за прогнозами Укргідрометцентру водність Дніпра біля Києва у серпні очікується в середньому 835 куб.м/с, або 99% від норми (норма серпня – 842 куб.м/с).
За інформацією Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ, стан води у дніпровських водосховищах за вмістом розчиненого кисню та біогенних речовин задовільний.
Далі учасники заходу обговорили гідрологічну ситуацію у басейні Дністра.
Зокрема, членами Міжвідомчої комісії узгоджено, що для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 120-130 куб. м/с.
У підсумку зазначаємо, що Міжвідомчою комісією, враховуючи гідрологічну обстановку в басейнах Дніпра та Дністра, гідрологічний прогноз на серпень узгоджено оптимальні режими роботи каскаду дніпровських та Дністровського водосховищ на серпень 2020 року.