У Держводагентстві обговорили питання продовження дії регіональних програм з розчистки та регулювання русел річок

опубліковано 10.09.2021 11:12

Питання продовження дії регіональних програм з розчистки та регулювання русел річок та запобігання незаконному видобутку піщано-гравійної сировини обговорили на онлайн-нараді під головуванням в. о. Голови Держводагентства Олексія Кузьменкова. У засіданні також взяли участь директор департаменту управління водними ресурсами  Агентства Ігор Ковальов, керівництво Чернівецької обласної державної адміністрації, Державної екологічної інспекції Карпатського округу, а також керівники басейнових управлінь Карпатського регіону.
 
У вступному слові Олексій Кузьменков зазначив, що на території Чернівецької області діяла регіональна програма з розчистки та регулювання русел річок, яка значною мірою покращувала протипаводкову ситуацію в регіоні та стабілізувала проблему з несанкціонованим видобутком ПГС. Він також запропонував розглянути всі напрацювання щодо вирішення зазначених питань з метою розроблення Пропозицій та їх подання на затвердження до відповідних державних органів.
 
У ході наради учасники обговорили проблемні питання відповідно до програми. Зокрема зазначили, що ситуація з відсутністю проведення робіт з регулювання та розчистки русел річок спричинила виникнення екологічних проблем в регіоні, серед яких утворення алювіальних островів, що призводить до руйнування гідротехнічних споруд. Окрім того, набула розмаху ситуація з несанкціонованим видобутком піщано-гравійної сировини, що завдає серйозної шкоди водним об’єктам, спричиняє руйнування берегів і протиповеневих споруд та, як наслідок, призводить до додаткового навантаження на державний бюджет.   
 
За результатами наради вирішили опрацювати та узагальнити пропозиції про необхідність внесення зміни до деяких законодавчих актів України щодо проведення робіт на землях водного фонду та подальшого їх спрямування за належністю відповідним державним органам. Також з метою роз’яснення проблемних питань, що виникають під час проведення руслорегулюючих робіт, було вирішено організувати онлайн-нараду за участю представників басейнових управлінь Карпатського регіону та Державної служби геології та надр України.