Щорічно площі поливу сільськогосподарських культур збільшуються

опубліковано 08.10.2018 16:46

Держводагентство констатує, що щорічно зростає площа надання послуг водогосподарськими організаціями Агентства пов’язаних з поливом сільськогосподарських культур.

Завершується поливний сезон і можна сміливо заявити, що сільгоспвиробники, які беруть воду для зрошення у державних водогосподарських організацій, в повному обсязі отримали цю воду.
На сьогодні з державних зрошувальних систем аграріями полито 417,5 тис.га, що на 37,8 тис.га більше ніж п’ять років тому.
Таке зростання пов’язано не лише зі зміною клімату, але й завдяки проведенню в останні роки реконструкції міжгосподарських систем та відновленню внутрішньогосподарських систем, якими забезпечується безпосередня подача води на полив.
Зокрема, з 2017 року вперше запроваджено бюджетну програму «Розвиток  та поліпшення екологічного стану зрошуваних та осушених систем».
За цією програмою у минулому році було проведено реконструкцію державних зрошувальних систем на площі 15,8 тис. гектарів. Зокрема, мовою цифр по областях:
Одеська - 12 тисяч га,
Херсонська - 3,5 тисяч га,
Вінницька - 300 гектарів.
 
У поточному році роботи продовжуються:
Вінницька - 928 га,
Херсонській 3,5 тис. гектарів.
 
Продовження реконструкції державних зрошувальних систем дає можливість додатково забезпечувати гарантоване зрошення на 4,4 тис. гектарів.