Ще одна річка України матиме басейнову раду. І це – річка Прип’ять

опубліковано 05.10.2018 12:42

Найбільша права притока Дніпра - річка Прип’ять матиме свою басейнову раду. Саме басейнова рада Прип’яті буде узгоджувати шляхи вирішення  екологічних проблем всього басейну річки, а не окремих її частин.
Так, 26 жовтня 2018 року відбудуться збори заінтересованих сторін щодо утворення басейнової ради річки Прип'ять. До складу басейнової ради подали заявки водокористувачі, представники аграрного бізнесу, громадських організацій, що здійснюють свою діяльність у межах річкового басейну, органів влади та інші зацікавлені особи. Всього подано 50 таких заявок.
Організовуватиме процес установчих зборів Басейнове управління водних ресурсів річки Прип'ять.
Місце та час проведення заходу: 12.00, вул. Гетьмана Сагайдачного, 234, м. Новоград-Волинський, Житомирська область.
Контактна особа: Гоша Оксана Олександрівна, тел. (0412) 36-15-89.
Під час заходу відбудеться:
- формування складу басейнової ради річки Прип'ять;
- розгляд проекту Положення про басейнову раду річки Прип'ять;
- обрання голови басейнової ради та його заступника;
- утворення секретаріату басейнової ради.
Річка Прип’ять є північною транскордонною річкою України, і її проблемні питання спільно вирішуються українськими та білоруськими водниками. Сусідньою Республікою Білорусь у червні поточного року також утворено басейнову раду, основною метою діяльності якої є проведення консультацій та підготовка рекомендацій для прийняття управлінських рішень, що стосуються басейну Прип’яті. І ці напрацювання мають враховуватися при розробці планів управління річковим басейном.
Отже, найближчим часом українська та білоруська басейнові ради будуть спільно напрацьовувати шляхи досягнення доброго стану вод річки Прип’ять.
Установчі збори з формування складу басейнової ради річки Прип’ять відбудуться відповідно до Закону України від 04.10.2016 № 1641-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом», наказу Міністерства екології та природних ресурсів України від 26.01.2017 № 23 «Про затвердження Типового положення про басейнові ради» (зареєстровано у Мін’юсті 17 лютого 2017 р. за № 231/30099).