У Держводагентстві вирішували проблемні питання екологічного оздоровлення річки Південний Буг

опубліковано 05.10.2018 16:59

5 жовтня 2018 року у Держводагентстві під головуванням першого заступника Голови Держводагентства Михайла Хорєва відбулося розширене засідання науково-технічної ради Держводагентства.
Представники облдержадміністрацій, міських та районних рад, об’єднаних територіальних громад, місцевих водоканалів Хмельницької та Вінницької областей, науковці, експерти-проектувальники, фахівці водогосподарських організацій зібралися разом для вирішення спільного питання – екологічного оздоровлення річки Південний Буг.
Ця річка є другою за довжиною після Дніпра та тече винятково територією України. Характерною особливістю басейну Південного Бугу є його значна зарегульованість.
Усі учасники засідання акцентували увагу на суттєвому зниженні якості поверхневих вод річки залежно від антропогенного навантаження на різних ділянках річки. Зокрема, на неефективності роботи існуючих очисних споруд комунальних, промислових та інших підприємств, неконтрольованості використання міндобрив, засобів захисту рослин та скидів приватними господарствами, захаращеності та замуленню окремих ділянок русла тощо.
Директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації Руслан Стрілець поділився з учасниками засідання досвідом застосування передових технологій розчистки русел річок з використанням спеціалізованої будівельної техніки на території Дніпропетровської області.
Заступник Голови Вінницької облдержадміністрації Василь Броварник визначив основні пріоритетні напрямки та надав пропозиції щодо відновлення гідрологічного режиму та санітарного стану водних об’єктів у зоні питного водозабору м. Вінниця та Вінницької області.
Головний технолог МКП «Хмельницькводоканал» Петро Дзюблюк означив найближчі плани місцевої влади м. Хмельницького щодо відновлення міських очисних споруд, що має суттєво вплинути на якість води у річці південний Буг нижче за течією.
Активно подискутувавши учасники дійшли до спільного рішення, зокрема розмежувати шляхи вирішення проблем річки Південний Буг на короткострокові та середньострокові.
Для вирішення першочергових проблем оздоровлення річки Південний Буг вирішили утворити робочу групу, а середньострокові задачі вирішуватимуться разом з підготовкою плану управління річковим басейном Південного Бугу.
На завершення заходу, всі присутні погодились з необхідністю впровадження комплексного підходу та консолідації зусиль усіх, дотичних до водного фактору, це може дати дієвий результат у вирішенні існуючих екологічних проблем Південного Бугу.