Триває екологічне оздоровлення р. Інгулець

опубліковано 30.03.2020 09:58

З 20 березня каналом Дніпро-Інгулець розпочато подачу дніпровської води до Карачунівського водосховища.
Такі заходи здійснюються Держводагентством щорічно, починаючи з 2011 року, для покращення екологічної ситуації у басейні Інгульця.
Для промивання русла та екологічного оздоровлення р. Інгулець у 2020 році, попередньо дніпровська вода подається до Карачунівського водосховища для компенсації втрати об’єму води у 2019 році та підняття рівня води у водосховищі.
Режим подачі води по каналу Дніпро-Інгулець, визначений Регламентом:
20 березня – поступове наповнення каналу та доведення витрат на головній насосній станції до 11 м3/с;
з 21 березня – подача 11 м3/с.
Зазначимо, що промивання річки Інгулець відбувається відповідно до рішення Уряду, який доручив Держводагентству на підставі гідрологічного прогнозу щодо весняної повені у 2020 році розробити відповідний Регламент (розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 року             № 1410-р).
Промивання річки Інгулець дозволить поліпшити екологічний стан її русла у чотирьох областях України – Кіровоградській, Дніпропетровській, Миколаївській та Херсонській.
Також покращить якість води у Карачунівському водосховищі, яке є джерелом питного водопостачання частини міста Кривий Ріг та інших населених пунктів Криворізького та Широківського районів, за такими показниками як сульфати, сухий залишок, жорсткість та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи.
Нагадаємо, що 5 березня у Держводагентстві за участю представників заінтересованих сторін узгоджено регламент промивання русла та екологічного оздоровлення річки Інгулець у 2020 році.
 
Довідково:
Криворізький залізорудний басейн – найбільший в Україні та в світі басейн з покладами залізних руд, розташований на території Дніпропетровської області.
Видобуток та переробка залізної руди супроводжується значними обсягами використання водних ресурсів.
У хвостосховищах гірничих підприємств Кривбасу накопичується значний об’єм зворотних вод, які призводять до їх переповнення, при цьому виникає загроза створення аварійної ситуації.
Враховуючи, що стоку річки Інгулець недостатньо для розбавлення стічних вод до дозволених граничних щорічно у весняний період здійснюється її промивка дніпровською водою через Карачунівське водосховище, яке наповнюється каналом Дніпро-Інгулець у визначені Регламентом терміни.
Промивка р.Інгулець каналом Дніпро-Інгулець дасть можливість:
виштовхнути з русла р. Інгулець призму високомінералізованих вод;
оздоровити водні ресурси басейну річки Інгулець;
покращити умови існування водних живих ресурсів;
покращити якість води у Карачунівському водосховищі;
зменшити затрати на доочистку питної води до нормативної якості комунальними підприємствами;
покращити якість води на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи для зрошення сільгоспугідь у Миколаївській та Херсонській областях.