Стейкхолдери басейну Прип’яті визначали джерела точкового та дифузного забруднення річки

опубліковано 15.04.2019 17:02

Сьогодні, у м. Новоград-Волинський, що на Житомирщині, відбулося засідання басейнової ради річки Прип'ять.
Визначення джерел точкового та дифузного забруднення у басейні річки Прип'ять було одним з основних питань, що розглядалися під час засідання.
Проаналізувавши наявні матеріали земельного кадастру, звітні матеріали з обліку використання вод та іншу звітність місцевих органів влади членами басейнової ради було одноголосно вирішено провести більш детальний аналіз антропогенних впливів на кількісний та якісний стан вод.
 Для цього вирішили звернутися до усіх підприємств, що розташовані в басейні Прип’яті, які допускають забруднення поверхневих вод з рекомендацією розробити конкретні заходи щодо не допущення забруднення вод.
Василь Азима, заступник голови басейнової ради ознайомив присутніх з етапами розробки плану управління суббасейну Прип'яті у 2018 році та із основними завданнями на 2019 рік.
Разом з тим, під час засідання розглядалося питання забезпечення регулювання стоку річок у басейні річки Прип'ять, яке представляв представник Національного університету водного господарства та природокористування Ігор Стадник.
Крім того, представником ВП «Рівненська АЕС» Федором Кислициним присутнім було представлено наміри ВП «Рівненська АЕС» по будівництву гідроспоруди на річці Стир.
 
Довідково:
26 жовтня 2018 року у м. Новоград-Волинський Житомирської області, було сформовано басейнову раду річки Прип'ять.
До складу басейнової ради увійшли представники водокористувачів, науковців, органів виконавчої влади, громадських організацій, що здійснюють свою діяльність в межах річкового басейну Прип'яті, зокрема, представники Житомирщини, Рівненщини, Волині, Київщини, Львівщини, Тернопільщини та Хмельниччини.
Членами басейнової ради стали представники Коростенського водоканалу, Хмельницької АЕС, Рівнеоблводоканалу, Луцькводоканалу, Теофіпольського цукрового заводу, Чорнобильської АЕС, Національного університету водного господарства та природокористування, Житомирводпроекту, ГО «Чисте довкілля Волині», Товариства охорони природи, представники департаментів екології та природних ресурсів Львівської, Рівненської, Тернопільської, Волинської облдержадміністрацій та інші.