Режими роботи дніпровських та Дністровського водосховищ у серпні 2021 року узгоджено

опубліковано 30.07.2021 14:32

Міжвідомча комісія по узгодженню режимів роботи дніпровських та Дністровського водосховищ провела своє чергове засідання. Під головуванням заступника директора департаменту-начальника відділу забезпечення водними ресурсами департаменту управління водними ресурсами Ігоря Гопчака учасники наради обговорили та узгодили режими роботи зазначених водосховищ на серпень 2021 року.
 
Насамперед члени комісії заслухали представницю Укргідрометцентру, яка повідомила, що водність Дніпра біля Києва у серпні очікується в середньому 435 м3/с, або 52% від норми.
 
За інформацією Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ, стан води у дніпровських водосховищах за вмістом розчиненого кисню та біогенних речовин задовільний.
 
З урахуванням гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки у басейні Дніпра, гідрологічного прогнозу на серпень, з метою забезпечення питного водопостачання населення та підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, після активного обговорення Міжвідомча комісія узгодила режими роботи каскаду дніпровських водосховищ на серпень поточного року.
 
Відтак учасники засідання обговорили водогосподарську обстановку у басейні Дністра. За інформацією Укргідрометцентру, приплив води до Дністровського водосховища у серпні очікується в межах 150-210 м3/с, або 70% від норми, 57% забезпеченості.
 
За результатами обговорення для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, комісія рекомендувала здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф Дністровської та Нижньодністровської ГЕС витратами не менше ніж 110-120 м3/с.
 
Режим пропуску дощових паводків встановлюється у робочому порядку в кожному випадку окремо.