Прогнозована водність Дністра у червні 111%

опубліковано 29.05.2019 08:39

28 травня у Держводагентстві члени Міжвідомчої комісії узгоджували режими роботи дніпровських та дністровських водосховищ на червень 2019 року.
Традиційно захід розпочався із інформування представником Укргідрометцентру про прогноз водності у басейнах Дніпра та Дністра у червні 2019 року.
Так, водність Дніпра біля Києва у червні очікується в середньому лише 69% від місячної норми, а натомість Дністра аж 111% від норми.
Також, присутніми було обговорено водогосподарську обстановку, яка склалася станом на сьогодні на каскаді дніпровських водосховищ, і встановлено, що станом на 27 травня його наповнення складає понад 97%.
Під час засідання представник Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ проінформував про якісний стан води у каскаді дніпровських водосховищ, який визнано задовільним.
Обговоривши прогнози та врахувавши гідрометеорологічну і водогосподарської обстановки у басейні Дніпра на червень та для забезпечення питного водопостачання населення Міжвідомча комісія узгодила оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у червні.
Крім того, Держрибагентству, за узгодженим рішенням присутніх, доручено здійснювати постійний моніторинг за станом риби у водосховищах Дніпровського каскаду і, за необхідності, інформувати Держводагентство у потребі коригування режимів роботи водосховищ.
Для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра та враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснюватиметься рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше 120-130 м3/с.
ГЕС працюватиме у режимі спрацювання до рівня 119,5 м БС.
Варто зазначити, що 30-31 травня та 1 червня з Дністровського водосховища для пропуску дощового паводка здійснюватимуться середньодобові витрати 900 м3/с з подальшим коригуванням.
До того ж, Міжвідомчою комісією узгоджено, що в кожному окремому випадку режим пропуску дощових паводків встановлюватиметься у робочому порядку.
У разі ускладнення водогосподарської обстановки у басейнах Дніпра та Дністра члени Міжвідомчої комісії збиратимуться на позачергові засідання.