Про головні водно-екологічні проблеми Верхнього Дніпра та Десни

опубліковано 04.08.2020 10:59

Держводагентство спільно з проєктом «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для країн Східного партнерства» підготувало інформативні та місткі інфографіки, які візуалізують:

Ваша думка дуже важлива для нас і для управління водними ресурсами суббасейну Верхнього Дніпра та Десни!
Можливо саме ваш відгук допоможе виявити і вирішити певну екологічну проблему суббасейну Верхнього Дніпра та Десни!
 
 
Держводагентством спільно з проєктом «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для країн Східного партнерства» розпочинаються консультації з громадськістю щодо головних водно-екологічних проблем у рамках підготовки Плану управління річковим басейном Дніпра.
Консультації розпочато і  триватимуть по 15 вересня 2020 року.
У рамках проєкту «Водна ініціатива плюс Європейського Союзу для країн Східного партнерства» підготовлено перші розділи Плану управління річковим басейном Дніпра та визначено головні водно-екологічні проблеми.
Головні водно-екологічні проблеми (англійською – significant water management issues) – це діагноз стану річкового басейну, його головні «хвороби». Вони визначаються в результаті аналізу інформації та даних, зокрема, з моніторингу, водокористування, кількості населення, економічної діяльності, використання добрив та засобів хімічного захисту рослин тощо.
Важливість визначення головних водно-екологічних проблем полягає в тому, що саме на їх вирішення, в конкретних місцях має бути спрямована програма заходів для досягнення або підтримання доброго екологічного та хімічного станів вод річкового басейну.
Інформування громадськості та проведення консультацій під час розробки Планів управління річковими басейнами, зокрема після визначення головних водно-екологічних проблем, передбачено Водною Директивою ЄС та постановою Кабінету Міністрів України від 18 травня 2017№ 336.