Попередження про небезпечні гідрологічні явища

опубліковано 19.07.2021 09:04

У зв`язку з очiкуваними значними опадами, 19-20 липня на рiчках басейнiв Прута i Сiрету очiкується змiна гiдрологiчного режиму з  пiдйомами рiвнiв води на 0,2-1,0 м над рівнями на 18 липня.

Вночі 19 липня  в мiсцях проходження сильних злив на малих водотоках та у верхів’ях річок Закарпаття очікується швидкоплинне пiдвищення рiвнiв води на 0,5-1,0 м, формування значного мiсцевого та  схилового стоку  із пiдтопленням понижених місць.

В гірських районах iснує загроза сходу селевих потоків та зсувiв ґрунту (рiвень небезпеки жовтий).

Протягом 19-20 липня на річках басейнів Сяну, Дністра (Львівська, Івано-Франківська обл.) очікується підвищення рівнів води на 0,3-1,3 м над рівнями на 8 год. 17 липня.

У мiсцях проходження сильних злив можливе формування значного мiсцевого та схилового стоку із затопленням понижених ділянок, у гiрських районах iснує загроза формування локальних селевих потоків та зсувів ґрунту (І рівень небезпеки - жовтий).

 

Очікується підвищення рівнів води над поточними рівнями на 8 годину 19 липня:

- 19 липня у мiсцях проходження сильних злив на малих водотоках  та у верхів'ях річок Закарпаття очікується швидкоплинне пiдвищення рiвнiв води на 0,5-1,0 м, формування значного мiсцевого та  схилового стоку із пiдтопленням понижених ділянок в населених пунктах, внаслiдок захаращення русел малих річок.

- 20-21 липня - на рiчках басейну Днiстра у Тернопiльській, Хмельницькій та Вiнницькій областях - на 0,2-0,7 м, можливе формування значного мiсцевого стоку.

 

У мiсцях проходження сильних злив можливе формування значного мiсцевого та схилового стоку із затопленням понижених ділянок в населених пунктах, внаслiдок захаращення русел малих річок, у гiрських районах iснує загроза формування локальних селевих потоків та зсувів ґрунту (І рівень небезпеки - жовтий).